مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی مشهد گفت: از مجموع ۳۳ بیمارستان فعال مشهد فقط ۲ بیمارستان تاییدیه ایمنی یک‌ساله داشتند که مهلت آن اواخر سال گذشته به پایان رسیده و باید نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند.

تجهیز بیمارستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، آتشپاد دوم امیر عزیزی، یکشنبه ۱۵ تیرماه در جمع خبرنگاران افزود: معاونت آموزش و پیشگیری آتش‌نشانی بر اساس مصوبات کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد از سال ۹۷ تاکنون مکاتبات مختلف با نهادهای ذیربط داشته و هشدارهای لازم در این خصوص داده است.

وی ادامه داد: طی ۶ ماه گذشته هیچ‌یک از بیمارستان‌های مشهد برای دریافت تاییدیه ایمنی به این سازمان مراجعه نکرده‌است و در این مدت سازمان آتش‌نشانی از برخی بیمارستان‌های پرتراکم و مهم شهر بازدیدهای ایمنی داشته و به مسوولان این اماکن چندین بار در خصوص ناایمن بودن مراکز درمانی هشدارهای لازم را داده است.  

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: با توجه به اهمیت موضوع ایمنی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کارگروهی متشکل از نمایندگان فرمانداری مشهد، اداره کار و امور اجتماعی استان، سازمان آتش نشانی، نظام مهندسی استان، نماینده دستگاه قضایی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل شده است.

وی افزود: این کارگروه قرار است با قید فوریت بازدیدهایی را از مراکز درمانی خصوصی و دولتی، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها انجام داده و موارد خطر آفرین و ناایمن را دوباره به مسئولان آن اعلام کنند تا با قید فوریت نسبت به برطرف کردن نواقص احتمالی اقدام شود.

عزیزی ادامه داد: به موازات تشکیل این کارگروه، مکاتبه مجدد با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد و در این مکاتبه خواسته شده است آخرین وضعیت بیمارستان‌های در حال بهره‌برداری و توسعه‌هایی را که در آن اماکن انجام شده است به اطلاع آتش‌نشانی مشهد برسانند.

وی گفت: همچنین از سوی سازمان آتش نشانی مکاتبه فوری با شهرداران مناطق ۱۳ گانه شهرداری مشهد انجام شده تا ظرف ۷۲ ساعت لیست کامل مراکز درمانی و کلینیک‌های خصوصی و دولتی سطح شهر مشهد را تهیه و در اختیار سازمان آتش نشانی مشهد قرار دهند تا در یک فضای تعاملی بتوانیم همه بیمارستان‌های در حال بهره‌برداری یا در حال ساخت را مورد ارزیابی و رصد ایمنی قرار دهیم.

مدیرعامل آتش‌نشانی مشهد افزود: در صورتی که مراکز درمانی و بیمارستان‌های دولتی یا خصوصی نتوانند مجوزها و تاییدیه‌های ایمنی لازم را از سازمان آتش نشانی کسب کنند، اسامی مراکز درمانی ناایمن به دستگاه قضایی و مردم اعلام خواهد شد.

کد خبر 528159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

دیدگاه خوانندگان