استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استفاده از ماسک در تمامی اماکن، تجمعات و اداره‌های این استان اجباری است و تمامی این اماکن توسط تیم‌های نظارتی علوم پزشکی استان بررسی و با متخلفان برخورد خواهد شد.

جامعه کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، حسین کلانتری شنبه ۱۴ تیر در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یاسوج اظهارکرد: با افراد سهل‌انگار مبتلا به بیماری کرونا که در اماکن وادارات عبور و مرور می‌کنند و سبب ابتلای دیگر افراد به این بیماری می‌شوند نیز مطابق با قانون برخورد خواهد شد.

وی افزود: به‌طور شبانه‌روزی تمامی اماکن، ادارات، آبشارها، پارک‌ها و تالارهای استان رصد می‌شود و در صورت نیاز با خاطیان برخورد و این اماکن پلمب می‌شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنین افراد صاحب مراسم عزا و عروسی که سبب ابتلای دیگر افراد به بیماری کرونا شوند، توسط دستگاه قضایی تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

کلانتری ابراز داشت: ارائه خدمات در تمامی ادارات کهگیلویه و بویراحمد مشروط به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک است و بدون هیچ تعارفی با خاطیان برخورد قانونی می‌شود.

وی عنوان کرد: آمار تلفات کرونا در استان به شکل چشمگیری افزایش‌یافته که باید بیش‌ازپیش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی موردتوجه همگان قرار گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: وضع در آبشار یاسوج مطلوب نیست و افراد بسیاری بی‌توجه به تمام مسائل بهداشتی چادر اسکان برپا کرده‌اند و در دور همی‌های چندنفره مشغول کشیدن قلیان هستند.

کلانتری عنوان کرد: برگزاری مراسمات عروسی در باغ‌ها و تالارهای استان منوط به اجازه دانشگاه علوم پزشکی است و بدون تردید تالارهای و باغ‌های بی‌توجه به مسائل بهداشتی پلمب خواهند شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تعداد موارد مثبت و موارد بستری نیز همچون روزهای گذشته در استان در حال افزایش است.

پرویز یزدان پناه ابراز داشت: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری هوشمند، عدم شرکت در تجمعات، خارج نشدن از خانه به‌جز در موارد ضروری و شستن مکرر دست‌ها از مهم‌ترین توصیه‌های ما به مردم است.

وی تأکید کرد: هم‌اینک حدود ۳۰ درصد نمونه‌های تست کرونا که در استان به‌طور روزانه انجام می‌شود، مثبت هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: همچنین ۹ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند.

یزدان پناه از مردم خواست که مسافرت به استان‌هایی مانند خوزستان، بوشهر، هرمزگان و فارس که در وضعیت قرمز یا هشدار قرار دارند خودداری کرده و سلامت خود و جامعه را به خطر نیندازند.

تاکنون ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۴۰۸ نفر رسیده است.

کد خبر 527938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

دیدگاه خوانندگان