معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در سفر رئیس جمهوری به قم ۲۴ مصوبه صورت گرفته بود، گفت: برای این مصوبه ها ۳۸۷۰ میلیارد ریال اعتبار تعیین شده بود  که تا الان مجموع پرداختی ۵۸۳۰ میلیارد ریال و ۱۵۱ درصد بیشتر از مبلغ مورد نظر است.

قم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، «محمدباقر نوبخت» در جلسه ویدیو کنفرانس با «بهرام سرمست»، استاندار قم که به کرونا مبتلا و در منزل در قرنطینه به‌سر می‌برد، اظهار کرد: با این حال ما خودمان را موظف می‌دانیم برای برخی از طرح‌هایی که باقی مانده پرداخت‌هایی را داشته باشیم و همه این اقدام‌ها، گام کوچکی در خدمتگزاری به مردم قم است.

نوبخت همچنین با بیان اینکه ارقامی که در حوزه حمل و نقل و ریل و تصفیه خانه آب قم لازم است نیز از سوی دولت اختصاص داده خواهد شد ادامه داد: در ارتباط با زیرساخت راه و راه آهن و همچنین مساله آب شرب قم نیز این مساله اجتماعی را با حمایت مالی بر طرف خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود هدف از سفرش به قم را تبادل دو تفاهم نامه در بخش جهش تولید و مسکن عنوان کرد و گفت: تفاهم‌نامه جهش تولید  برای راهبرد ابلاغی سال ۹۹ رهبر معظم انقلاب انجام می‌شود که با امضای آن ۲۷ طرح مختلف صنعتی، کشاورزی و گردشگری با سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی رقم ارزی این حجم از سرمایه گذاری را نیز ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ذکر کرد و گفت: حدود ۳۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار از محل تبصره ۱۸ و ۱۴ تامین می‌شود.

نوبخت تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده برای طرح‌ها را نیز ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال دانست و گفت: ۲ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال نیز آورده بخش خصوصی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با این سرمایه‌گذاری ۴۲ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال به ارزش تولیدات قم افزوده، و بالغ بر هزار و ۳۷۷ تَن نیز فرصت شغلی جدید به‌دست می‌آورند.

وی همچنین تفاهم‌نامه در بخش مسکن را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: بر این اساس، هزار واحد مسکونی در کمتر از یک سال برای انسان‌های شریف و بزرگواری که در روستاها و حاشیه شهر سکونت دارند و یا از امکان مالی برخوردار نیستند احداث و تقدیم خواهد شد.

کد خبر 527646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

دیدگاه خوانندگان