وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۰ کیلومتر طرح بزرگراهی تا پایان سال ۹۹ در لرستان افتتاح می‌شود که نخستین قطعه آن در شهریور ماه محقق خواهد شد.

وزير راه در لرستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمد اسلامی افزود: تکمیل و اتمام طرح‌های بزرگراهی از اولویت‌های وزارت را ه و شهرسازی است و برخی از این طرح‌ها همانند جاده ازنا- شازند که از دهه‌های گذشته تاکنون به اتمام نرسیده در قالب برنامه‌های افتتاحی قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین قطعه خرم‌آباد – بروجرد و آزادراه خرم‌آباد – اراک در قالب بخشی از محور آزادراهی شمال به جنوب کشور امسال بهره‌برداری می‌شود که به عنوان یکی ازبرخورداری‌های ممتاز لرستان نقش مهمی در صنعت حمل و نقل خواهد داشت.

اسلامی اظهار کرد: این طرح علاوه بر افزایش ایمنی و کاهش سوخت، طول مسیر را ۲۰ کیلومتر کاهش داده و اولین آزادراه ۶ خطه کشور است که تونل آن هم به طول سه هزار و ۲۰۰ متر ۶ خطه است.

وزیر راه و شهرسازی در صوص توسعه شبکه ریلی لرستان نیز گفت: اتصال ریلی از ازنا به الیگودرز پیشرفت ۶۰ درصدی دارد که قرار است با مشارکت استانداری لرستان، استفاده از الگوهای سرمایه‌گذاری و کمترین نیاز بودجه دولتی تکمیل شود.

اسلامی در خصوص لغو ژی در ژی چند ژرواز ایران ایر در فرودگاه خرم آباد توضیح داد: کالیبراسیون سیستم‌های ناوبری فرودگاه‌های کشور نوبتی انجام می‌شود که اکنون لرستان در اولویت قرار دارد و با انجام فلای چک (پرواز آزمایشی) در یکشنبه هفته آینده، (۱۵ تیر) پروازهای ایران ایر نیز از سر گرفته خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر ۱۷ فرودگاه کشور در فهرست انجام فلای چک هستند.

کد خبر 527477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

دیدگاه خوانندگان