استاندار لرستان گفت: به دلیل روند صعودی شیوع کووید-۱۹ برخی محدودیت‌های مقابله با کرونا از هفته آینده (۱۴ تیر) دوباره در استان اعمال می‌شود.

كرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سیدموسی خادمی در جلسه بررسی وضعیت بیماری کرونا افزود: طی چند روز اخیر تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان رشد داشته که با توجه به وضعیت کنونی استان، اقدامات محدود کننده از اول هفته آتی اعمال خواهد شد و در این رابطه به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی به روند قرار گرفتن استان در شیب بالای ابتلا به بیماری اشاره و تصریح کرد: مراکز درمانی استان به  طور کامل در حالت آماده باش هستند و تعداد تخت‌های بستری برای ارائه خدمات به بیماران افزایش بیشتری داشته است.

استاندار لرستان برگزاری مراسم ختم و عروسی را  از اصلی‌ترین کانون‌های شیوع بیماری دانست و با تاکید بر پرهیز مردم از حضور در مراکز ازدحام جمعیت ادامه داد: رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک کماکان به عنوان بهترین راه حل پیشگیری از بیماری به مردم توصیه می‌شود و انتظار می‌رود که مردم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

خادمی گفت: بر اساس مصوبات جلسه، هتل‌ها و مسافرخانه شهرهای وضعیت قرمز تا اطلاع بعدی تعطیل و مراکز تجمع توسط دانشگاه علوم‌پزشکی شناسایی شوند تا پس از اعلام به دبیرخانه ستاد، متولی تجمعات احراز شود.

 وی تصریح کرد: تجهیزات و داروهای مورد نیاز مراکز درمانی برای بیماران کرونایی طی نامه‌ای به مرکز اعلام و تأمین شود و فرمانداری‌ها، هیات‌هایی برای مراجعه به منازل متوفیان به منظور جلوگیری از برگزاری مراسم اعزام کنند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه رستوران‌ها باید فعالیت‌ خود را به صورت غذای بیرون بر محدود کنند، اضافه کرد: صدا و سیمای استان نسبت به اطلاع‌رسانی و تهیه کلیپ‌های هشداردهنده با حضور ائمه جمعه، ورزشکاران و هنرمندان اقدام کند.

خادمی با تاکید تامین ماسک با قیمت مصوب گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز نسبت به اعلام ممنوعیت برگزاری تجمع‌ها از نظر شرعی، اجتماعی و برخورد قضایی با بانیان تجمع‌ها اقدام کرده و در محضرهای ثبت عقد از خانواده زوجین به منظور جلوگیری از ازدحام تعهد گرفته شود.

کد خبر 527114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

دیدگاه خوانندگان