نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: گزارش‌های امروز دانشگاه علوم پزشکی البرز از ورود این استان به وضعیت قرمز شیوع کرونا خبر می‌دهد.

جامعه کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، عزیزالله شهبازی در بازدید از دانشکده دندانپزشکی البرز که سه‌شنبه ۱۰تیر انجام شد، بیان کرد: فرصت مغتنمی بود و جا دارد از تدابیر دلسوزانه و توام با حساسیت بالای رئیس دانشگاه علوم پزشکی در مدیریت کرونا و سلامت استان قدردانی کنم، اقدامات خوب دانشگاه علوم پزشکی البرز در سطح ملی موردتقدیر است.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: تمامی زیرمجموعه کادر بهداشتی و درمانی و بخش خصوصی در مقابله با کرونا اقدامات شایسته‌ای از خود به‌جای گذاشتند.

شهبازی افزود: از ۲۹ بهمن قرارگاه زیستی برای مقابله با کرونا در استان شکل گرفت، در این راستا تیم منسجم اورژانس البرز نیز بسیار مجرب عمل کردند.

وی افزود: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرد که ما به سمت قرمز شدن پیش می‌رویم ازاین‌رو وضعیت استان به‌صورت مداوم در حال رصد است و ارتباط تنگاتنگی با دانشگاه داریم.

استاندار البرز اضافه کرد: هشدارها داده‌شده و از امروز درشیب تندی قرار گرفتیم که می‌تواند خساراتی را برای ما داشته باشد.

وی گفت: از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی بیشتری داشته باشیم، ورود به وضعیت قرمز خبر بدی است ولی به‌ناچار باید اعلام کنیم، باید از تردد غیرضروری پرهیز شود و استفاده از ماسک ضرورت دارد و این الزام قانونی در ستاد ملی کرونا اجباری شد.

استاندار البرز افزود: دکتر دلشاد به‌عنوان پزشکی خیر نام آشنایی در استان است و به‌عنوان مشاور سلامت استاندار وقت بیشتری برای سلامت استان می‌گذارد.

وی عنوان کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده وعده داده شد که بیمارستان فردیس تا پایان سال به بهره‌برداری برسد و بیمارستان شهر جدید هشتگرد نیز از پیمانکار قبلی گرفته شد و به‌سرعت تکمیل می‌شود.

شهبازی گفت: در خصوص احداث بیمارستان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز پیگیری‌های لازم راداریم و بیمارستان کمال شهر نیز در حال پیشرفت است.

وی افزود: جای خرسندی دارد که دانشکده دندانپزشکی البرز در بین ۴۴ دانشکده کشور در رتبه پانزدهم قرار دارد و این دانشکده پذیرش دانشجو از سراسر کشور دارد ازاین‌رو اقدامات انجام‌شده در دانشکده دندان‌پزشکی البرز قابل‌تقدیر است.

شهبازی گفت: برای تکمیل دانشکده دندانپزشکی البرز کمک‌های لازم را خواهیم داشت، البرز در ارائه خدمات الکترونیکی و تشکیل پرونده الکترونیک جزو پیشگامان کشور بود.

وی گفت: امید است دانشگاه در امواج کرونا و مدیریت این بیماری بدرخشد و شاهد بالندگی و عزت کادر پزشکی و درمان و بهداشتی باشیم.

کد خبر 526957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =