نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک نشست مجازی ضمن قدردانی از رئیس جمهور آمریکا برای هم‌سویی با این رویکرد این رژیم در برابر ایران، خواستار اعمال تحریم‌های بیشتری علیه ایران شد.

نتانياهو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، شبکه صهیونیستی آرتوز شوا گزارش داد که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست مجازی «مسیحیان متحد برای اسرائیل»(CUFI )اظهارات ضدایرانی خود را تکرار کرد و گفت: از رئیس جمهور ترامپ به خاطر تمام کارهایی که برای اسرائیل انجام داده است، متشکرم. اسرائیل هیچ‌گاه دوست بهتری در کاخ سفید نداشته است. امنیت اسرائیل با تصمیم جسورانه رئیس جمهور ترامپ برای خارج شدن از توافق هسته‌ای خطرناک با ایران بی‌اندازه تحکیم شده است.

نتانیاهو که توافق هسته‌ای ایران را «کاری بیهوده» توصیف کرد با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران ادامه داد: ما مانند همیشه در ممانعت از تولید تسلیحات هسته‌ای توسط حکومتی که وعده از میان برداشتن تنها کشور یهودی را می‌دهد مصمم هستیم. زمان آن رسیده است که تمام کشورهای مسئول به آمریکا ملحق شده و ایران را تحریم کنند.

بر اساس این گزارش، ادعای همیشگی نتانیاهو درباره وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان بارها تاکید کرده‌اند بنا بر فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی که تولید، نگه‌داری و به کار گرفتن تسلیحات هسته‌ای را حرام اعلام کرده‌اند، برنامه هسته‌ای ایران اهدفی صلح‌آمیز را دنبال می‌کند.

علاوه بر این، وزارت امور خارجه دولت آمریکا نیز که همواره رویکری در راستای رویکرد رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران داشته است، اخیرا در گزارشی موسوم به پایبندی و پیروی از معاهده‌های کنترل تسلیحاتی، عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای و خلع سلاح درباره ایران اذعان کرد: طی مدت تهیه این گزارش، ارزیابی آمریکا همچنان این بوده است که ایران در حال حاضر در فعالیت‌های مهم مرتبط با طراحی و تولید تسلیحات هسته‌ای مشارکت ندارد.

کد خبر 526733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار