ویروس مرموز کرونا، همچنان به یکه‌تازی خود در کشور ادامه می‌دهد و در استان‌های هرمزگان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و خوزستان بنابر اعلام ستاد ملی کرونا، محدودیت‌های یک هفته‌ای اعمال می‌شود، با این حال با وجود افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مازندران، همچنان این استان در مرحله هشدار و قرمز قرار ندارد.

کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین، ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، مسئولان همچنان بر ماندن افراد در خانه و پرهیز از حضور غیرضروری در جامعه تاکید دارند و متخصصان عفونی معتقدند استفاده از ماسک در صورت نیاز حضور در مجامع، بسیار مهم و ضروری است.

سید فرزاد جلالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بر این نکته تاکید دارد که پیشگیری از ویروس کرونا به مراتب راحت‌تر و کم هزینه‌تر از درمان آن است.

وی معتقد است که کادر درمانی بیش از چهار ماه به صورت شبانه‌روز در حال مبارزه با ویروس کرونا و خدمت‌رسانی به بیماران هستند و بابلی‌ها شرایط خستگی کادر درمانی را درک کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بر این نکته تاکید می‌کند که درک کادر درمانی چیزی جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم حضور در مراکز عمومی و اجتماعات نیست.

جلالی خطاب به شهروندان گفت: شهروندان باید استفاده از ماسک را در دستور کار خود قرار داده و شستشوی دست‌ها را به هیچ عنوان فراموش نکنند که این امر در پیشگیری از ویروس کرونا بسیار اثرگذار است.

وی ادامه داد: امروز همه به این باور دست یافته‌اند که پیشگیری از ویروس کرونا به مراتب راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر از درمان این ویروس است و خانواده‌هایی که سالمند و بیماران پرخطر دارند، این امر را جدی بگیرند.

بر اساس اعلام صفحه مجازی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر ۱۱۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته(۸ تیر) ۲۲ بیمار جدید بستری و ۱۳ بیمار نیز ترخیص شدند و ۲۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند. در همین مدت ۴۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

وی افزود: هم‌اکنون ۲۷۱ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند. استفاده از ماسک ۸۵ درصد، رعایت فاصله فیزیکی یک متری ۸۲ درصد و استفاده از پوشش محافظ چشمی نیز ۷۸ درصد انتقال ویروس را کاهش می‌دهد.

بر اساس این گزارش، با احتساب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران، ۳۸۵ نفر با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بستری هستند.

کد خبر 526525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

دیدگاه خوانندگان