قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۴۷ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۴۳ سنت رسید.

نفت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رویترز نوشت: پس از آن که اعلام شد میزان ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار رشد داشته است و این موضوع نگرانی‌ها از مازاد عرضه را افزایش داد، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود؛ اما کاهش حجم ذخایر بنزین آمریکا موجب شد افت قیمت قابل توجه نباشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۴۷ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۴۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اوت هم امروز با ۲۵ سنت معادل ۰.۶۲ درصد کاهش به ۴۰ دلار و ۱۲ سنت رسید.

انستیتوی نفت آمریکا اعلام کرد میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته ۱.۷ میلیون بشکه رد داشته، در حالی که تحلیلگران انتظار تنها ۳۰۰ هزار بشکه رشد را داشتند. اما در عین حال بر اساس این گزارش حجم ذخایر بنزین و میعانات این کشور کاهش داشته و این مسئله کارشناسان را نسبت به رشد مصرف خوش‌بین ساخته است. 

میزان مصرف جهانی نفت در حالی رو به افزایش است که اقتصادهای جهان به آرامی در حال کنار گذاشتن مقررات قرنطینه هستند و سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش تولید نفت خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده‌اند. بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده نفت شیل آمریکا هم چاه‌های نفت خود را بسته‌اند.

روز سه‌شنبه قیمت نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا به بالاترین رقم‌ها از زمان افت قیمت‌ها در اوایل ماه مارس رسید. با این حال بازار نفت همچنان نگران افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و سایر نقاط جهان است. تعداد موارد جدید ابتلا در هفته منتهی به ۲۱ ژوئن در مقایسه با ۷ روز قبل از آن رشد ۲۵ درصدی نشان می‌دهد.

کد خبر 525127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار