عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به واریز میانگین ۴۰۰ هزار تومان برای بازنشستگان حداقل‌بگیر این سازمان، گفت: تکلیف حق بن و مسکن هنوز مشخص نشده و به محض موافقت دولت واریز می‌شود.

بازنشسته

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، اکبر شوکت در خصوص آغاز پرداخت افزایش حقوق مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان از روز گذشته پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق تیرماه را آغاز کرده که طی هفته جاری به حساب تمامی بازنشستگان واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین ۴۰۰ هزار تومان به حقوق حداقل‌بگیرها اضافه شده است، گفت: مابه‌التفاوت فروردین و اردیبهشت نیز با حقوق تیر (در پایان تیر) واریز خواهد شد.

وی افزود: البته مزایای جانبی حق مسکن و بن نیز به حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود که باید ابتدا هیأت دولت موافقت کند و سپس در جلسه هیأت امنا مطرح می‌شود. البته ما حرفی بر روی آن نداریم و سریع تصویب و اجرایی خواهد شد.

شوکت با اشاره به اینکه حق مسکن ۳۰۰ هزار تومان و حق بن ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود، گفت: باید منتظر باشیم و ببینیم که از این مزایا نیز حق بیمه کسر خواهد شد یا خیر. اگر کسر نشود، علاوه بر ۴۰۰ هزار تومان افزایش اولیه، حدود ۷۰۰ هزار تومان هم به حقوق بازنشستگان افزوده خواهد شد و در صورت کسر حق بیمه، مبلغی از آن کسر می‌شود.

عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی برای مصارف خود باید منابعی در نظر بگیرد و در شرایط فعلی بدون تخصیص منابع این امکان وجود ندارد. به همین دلیل موافق کسر حق بیمه از مزایای جانبی است.

شوکت تصریح کرد: حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیر تأمین اجتماعی به صورت پلکانی اضافه می‌شود. به طور مثال فردی که سال گذشته حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرد، امسال ۲۶ درصد به حقوق او اضافه می‌شود و بازنشسته دیگر با دریافت کمی بیشتر از حداقل‌بگیر با تعاریفی که تأمین اجتماعی دارد، حدود همان ۲۶ درصد و شاید کمی کمتر به حقوقش اضافه می‌شود.

وی افزود: بازنشستگان در سایر سطوح مزدی ۱۵ درصد به علاوه ۱۶۴ هزار تومان ثابت در ماه دریافت می‌کنند که این درصد افزایش معمولاً برای بازنشستگانی است که حقوقشان چند برابر حداقل حقوق است که البته تعداد آنها زیاد نیست.

عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به این سوال که با در نظر گرفتن افزایش‌ها باز هم حقوق بازنشستگان به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نمی‌رسد، اظهار داشت: مشخص است که سازمان تأمین اجتماعی اعتبار کافی برای افزایش یکباره حداقل یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به بازنشستگان را ندارد و به این علت مابه‌التفاوت آن باید از همسان‌سازی تأمین شود که آن هم در دست بررسی است و امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.

کد خبر 524258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  11 0
  جالب دولت با پول تامین اجتماعی بوجه تامین میکند حقوق کارمندان خودش چندبرابر ماست ازماست که برماست خدا ازتون نگزه مارا شرمنده خانواده کردید
 • US ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  2 0
  خدا رحم کند
 • مظلوم IR ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  6 1
  مستمری بگیر همیشه مظلوم
 • شهریار پوراحمدی IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  8 1
  این پولی که سازمان باسم مستمری به بازنشسته میپردازدوجوهی است که شخص درطی دورانی که شاغل بودقبل از دریافت حقوق ازدستمزدش کسروبه صندوق سازمان واریز کرده است . این وجوه برخلاف کسورات حقوق شاغلین دولتی و نیروی انتظامی مبلغ هنگفتی نزدیک ثلث دستمزدراشامل میشودکه همه ماهه یکجا سازمان دریافت میکندبابت اینکه درپیری وازکارافتادگی شخص درمانده نباشد . اگر دست درازی دولت به صندوق نباشدپس انداز سالهازحمت براحتی زندگی بازنشسته را اداره میکندوبقیه حرف وحدیثهایی که زده میشودومنتهایی که گذاشته میشودبیربط است .
 • US ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  7 0
  نسل فراموش شده باز نشستگان.تامین اجتماعی
 • حسن IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
  1 0
  چرا اینکار را در اول سال نکردید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار