رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شیروان گفت: حمله یک قلاده پلنگ به جوانان گردشگر در ارتفاعات جنوب‌شرقی این شهرستان که زیستگاهش محسوب می‌شود؛ منجر به زخمی‌شدن ۲ نفر شد.

پلنگ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حمید فخرانی ی‌کشنبه اول تیر اظهار داشت: این گروه گردشگر سه نفر بودند که از شیروان برای تفرج به ارتفاعات شاه جهان رفته و در نزدیکی «چشمه کبابی» اتراق کرده بودند که مورد حمله پلنگ قرار گرفتند.

وی گفت: نزدیکی به زیستگاه پلنگ سبب ترس حیوان و هجوم آن شده است، که یکی از جوانان از ناحیه سر و دست و یک نفر نیز از ناحیه بازو صدمه دیده که پس از انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفتند.

فخرانی گفت: پلنگ عمدتا زمانی به انسان حمله می‌کند که وارد حریم و زیستگاهش شده باشند که به محض احساس خطر درصدد دفاع از خود برمی‌آید.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شیروان گفت: با توجه به این‌که عمده ارتفاعات خراسان شمالی و نیز شهرستان شیروان، زیستگاه پلنگ است به مردم توصیه می‌شود از نزدیک شدن به زیستگاه این گونه پرهیز کنند.

فخرانی افزود: وجود پلنگ برای محیط‌زیست لازم است و نبود آن موجب طغیان جمعیت گرگ و گراز شده و می‌تواند برای دامداران، کشاورزان و باغداران خسارتبار باشد.

هفته گذشته نیز حمله پلنگ به یک چوپان در روستای «کچرانلو» از توابع بجنورد، وی را روانه بیمارستان کرده بود.

از ابتدای امسال چندین مورد حمله پلنگ به مناطق روستایی شهرستان بجنورد گزارش شده که بعضا موجب نگرانی روستاییان منطقه نیز شده است.

در فروردین و اردیبهشت امسال نیز سه مورد حمله پلنگ به دامداری، منازل و نیز چوپانان بجنوردی در روستاهای قشلاق عبدل آباد و نیز باغچق بجنورد گزارش شده بود که به مجروحیت یک چوپان و نیز تلف شدن یک قلاده سگ و یک راس گوسفند اهالی این مناطق شده بود.

کد خبر 523874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار