کتابخانه عمومی ایالت ویرجینیا اعلام کرده قصد دارد با استفاده از پهپادهای خاصی کتاب‌های درسی و غیردرسی به کودکان دبستانی در قرنطینه برساند.

شرکت وینگ گوگل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایبنا، سی‌ان‌ان نوشت: کتابخانه عمومی ایالت ویرجینیا اعلام کرده قصد دارد با استفاده از پهپادهای خاصی کتاب‌های درسی و غیردرسی به کودکان دبستانی در قرنطینه برساند. ایده اصلی این طرح توسط «کلی پاسیک» کتابدار کتابخانه مطرح شده است. این کتابدار مدرسه می‌گوید سرویس پهباد گوگل برای این کار بسیار مناسب است و در نظر دارد با استفاده از این سرویس کتاب‌های کودکان را تامین کند.

پاسیک در گفتگو با سی‌ان‌ان گفت: شغل اصلی من کتابدار مدارس بوده است و حالا با استفاده از سرویس گوگل ارسال کتاب برای کودکان دبستانی تنها کاری است که می‌توانم در این دوران بحرانی برای آنها انجام دهم. وینگ (wing) یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گوگل برای رساندن محموله‌های سبک به دست مشتری‌هاست.

این شرکت در کشورهای آمریکا، استرالیا و فنلاند از سال ۲۰۱۴ تا کنون کالاهای سبک از جمله خواربار را به مناطق دور روستایی ارسال می‌کند. پاسیک اعتقاد دارد پهپادهای این شرکت برای رساندن کتاب به کودکان در اولویت قرار دارند.

وی گفت: پروژه ارسال کتاب برای کودکان از هفته گذشته آغاز شده است و تا کنون ۳۵ کتاب برای کودکان مناطق دورافتاده ایالت ویریجینیا ارسال شده است. گفته می‌شود حدود ۶۰۰ دانش‌آموز دبستانی در این ایالت در مناطق دورافتاده روستایی زندگی می‌کنند که قرار است با این سرویس کتاب دریافت کنند.

آلکسا دنت سخنگوی شرکت وینگ نیز از این پروژه اظهار خرسندی کرده و می‌گوید: ارسال کتاب برای کودکان یکی از افتخارات کاری این شرکت بوده است و امیدوار است در ایام قرنطینه این شرکت بتواند کمک زیادی به کودکان دبستان باشد. در طرح مذکور دانش‌آموزان کتاب‌های مورد نیاز خود را به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت مدرسه خود به کتابخانه سفارش می‌دهند و شرکت با هزینه‌ای مشخص کتاب‌ها را ارسال می‌کند.

کد خبر 522979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار