لوسی دوادی که قهرمان صحره‌نوردی جوانان جهان و از امیدهای فرانسه برای کسب مدال طلا در المپیک بود، در سقوط از بلندی ۱۵۰ متری به شکلی تراژیک جان خود را از دست داد.

لوسي دوادي قهرمان جوانان جهان در صخره‌نوردي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای‌اف‌پی، فدراسیون کوهنوردی فرانسه از مرگ دردناک و ناگهانی دوادی ۱۶ ساله در جریان تمرین در رشته‌کوه‌های آلپ خبر داد. قهرمان جوانان جهان در رشته صخره‌نوردی همراه برخی دوستان خود برای تمرین به کوهستان رفته بود که در گذر بین دو صحره از بلندی ۱۵۰ متری سقوط کرد و کشته شد.

دوادی با وجود سن کم از درخشان‌ترین استعدادهای رشته صخره‌نوردی در فرانسه بود و بسیاری از کارشناسان آینده‌ای بسیار پربار برایش پیش‌بینی می‌کردند. او از امیدهای اصلی کاروان ورزش فرانسه در المپیک توکیو ۲۰۲۰ برای کسب مدال طلا و قهرمانی در رشته‌ای بود که قرار است از این دوره وارد بازی‌های المپیک تابستانی شود. هر چند المپیک دست‌کم تا تابستان سال آینده به تعویق افتاده و دوادی هم دیگر نیست که یک مدال طلا به کاروان فرانسه هدیه بدهد.

این قهرمان نوجوان سال گذشته میلادی در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در ایتالیا برنده مدال طلا شد و در نخستین حضور در رقابت‌های بزرگسالان جهان در کلرادو-آمریکا به مقام پنجم رسید. فدراسیون کوهنوردی فرانسه و باشگاهی که داودی در آن عضو بود، این مرگ دردناک را به تمام ورزشکاران، دوستان، مربیان و مردم فرانسه تسلیت گفتند.

کد خبر 522562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار