معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری، زمان واریز مرحله دوم وام خرید کالای بازنشستگان و جزئیات آن را اعلام کرد.

فروشگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، فتح‌الله شعبانی با اشاره به برنامه‌ریزی صندوق بازنشستگی برای ارتقاء کیفیت زندگی بازنشستگان صندوق بازنشستگی، اظهار کرد: برنامه مدونی برای افزایش ارتقای زندگی بازنشستگان از بهمن ماه ۹۹ در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: بهبود کیفیت زندگی بازنشستگان ابعاد مختلفی دارد از جمله بعد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و ... باید برای تمام این ابعاد برنامه‌ریزی شود و ابعاد را ارتقا دهیم تا در نهایت کیفیت زندگی بازنشستگان که ذینفعان اصلی صندوق بازنشستگی هستند، رشد پیدا کند.

 معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری خاطرنشان کرد: در بعد اقتصادی، فعالیت خود را آغاز کردیم و در نخستین گام برنامه‌ریزی را برای ارائه تسهیلات، خرید ارزان‌قیمت برای بازنشستگان فراهم کردیم. در اسفند ۹۸ طرح مشترکی با بانک صادرات و فروشگاه رفاه تحت عنوان «طرح یاری» عملیاتی شد تا بازنشستگان بتوانند از تسهیلات خرید به رقم مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان استفاده کنند و قرار است این تسهیلات اعتباری، در دو مرحله به صورت یک ماه خرید و ۴ ماه بازپرداخت اقساط اجرا شود.

شعبانی گفت: بدون اینکه کارت جدیدی در بین بازنشستگان توزیع شود، رقم اشاره شده بر روی همان کارت بازنشستگان شارژ می‌شود و مرحله دوم وام خرید بازنشستگان از شهریور آغاز خواهد شد و تا پایان سال نیز یک مرحله دیگر وام خرید به حساب بازنشستگان واریز می‌شود و یکی از دلایل تغییرات در زمان واریز وام خرید به حساب بازنشستگان، شیوع ویروس کرونا بوده که در مرحله نخست واریز وام مشکلاتی را ایجاد کرد که در ادامه این فرایند بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده است، اجرا می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به وام یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای خرید اقلام مورد نیاز بازنشستگان، خاطرنشان کرد: اجباری برای خرید و تسهیلات وجود ندارد و نرخ تسهیلات ۲ درصد است که بسیار ارزان‌تر از تسهیلات قرض‌الحسنه است و مهم‌تر آن که به میزان هر چیزی که خرید می‌شود، اقساط آن پرداخت می‌شود و نیاز نیست تمام اعتبار یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی هزینه شود.

کد خبر 522328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مسیب IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۸
    2 0
    جمعش کنید ...

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار