رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: از ۲۳ پروژه طی هفته جهادکشاورزی در استان بهره‌برداری می‌شود که از این طریق ۵۷۸ اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در سطح استان ایجاد می‌شود.

کشاورزی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، عبدالله یوسفی، دوشنبه ۲۶ خرداد اظهار کرد: در تولید محصولات اساسی توفیقات خوبی داشتیم، اما رشد بیشتر مستلزم دانش سرمایه‌گذاری، تحقیق و توسعه و افزایش بهره‌وری است.

وی افزود: در هفته جهادکشاورزی ۲۳ پروژه به ارزش ۲ میلیارد و شش صد میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد که از این طریق ۵۷۸ اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در سطح استان ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی عنوان کرد: فعالیت‌های خود را مبتنی بر برنامه ششم توسعه و اقتصاد مقاومتی تنظیم کرده‌ایم و آماده اجرا هستیم.

وی گفت: ابتدا بنا بود در شهرهایی که توجیه اقتصادی وجود دارد مرکز خرید پیش‌بینی شود، بنابراین در اسفراین این کار انجام نشد، اما با مشکلاتی که برای کشاورزان به‌وجود آمد برای احداث مرکز خرید در اسفراین پیگیری انجام شد و اکنون کار خرید در اسفراین آغازشده است.

یوسفی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کردیم در سال ۹۹ به میزان ۳۰۰ هزار تن تولیدات باغی داشته باشیم، اما سرمازدگی باعث شد این عدد حدود ۵۰ هزارتن کاهش یابد.

وی در انتها گفت: کسانی که به احداث بنا در باغ خود نیاز دارند مسیر قانونی را طی کنند تا دچار از بین رفتن سرمایه‌شان نشوند.

کد خبر 522090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار