کتاب «اتاقی که در آن اتفاق افتاد» عنوان کتابی است که به تازگی مورد توجه رسانه‌های آمریکا قرار گرفته و گفته می‌شود ترامپ از مخالفان اصلی انتشار آن است.

بولتون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از نیویورک پست، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه، ۲۳ خرداد، قسم یاد کرد که کتاب خود را بعد از پایان دوران ریاست جمهوری دانلد ترامپ منتشر خواهد کرد.

کاخ سفید به شدت نگران اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای است که احتمالا در این کتاب درج شده است.

شرکت "سایمن اند شوستر " که انتشار این کتاب را به عهده دارد گفت: این کتابی است که ترامپ نمی‌خواهد خوانده شود.

بولتون سال گذشته و در پی بالاگرفتن اختلاف نظراتش در حوزه سیاست خارجی با ترامپ، برکنار شد.

امسال بولتون داوطلب شهادت در دادگاه استیضاح ترامپ شد اما در نهایت فراخوانده نشد. از آن زمان تاکنون، انتشار کتاب وی با مشکل روبرو شده است.

اگر بولتون کتاب را منتشر کند و مقامات مدعی نشر اطلاعات طبقه‌بندی شده در آن شوند، می‌تواند مورد تعقیب قرار گیرد و با زندان و از دست‌دادن درآمد کتاب روبرو شود.

کتاب بولتون با عنوان "اتاقی که در آن اتفاق افتاد".

بولتون از آوریل ۲۰۱۸ تا سپتامبر ۲۰۱۹ به عنوان مشاور امنیت ملی مشغول به کار بود. ترامپ غالبا از او به عنوان دستیار یاد می‌کرد تا نقش "پلیس بد" را در زمینه‌های سیاست خارجی مانند ایران بازی کند.

با این وجود او و بولتون اختلافات سیاسی شدیدی داشتند از جمله اینکه آیا جنگ آمریکا و عراق اشتباه بود یا خیر.

با بسته شدن حساب کاربری بولتون در توئیتر، ‌وی مدعی شد این اقدام از طرف ترامپ صورت گرفته و با تهدید به سانسور همراه بوده است.

کاخ سفید اما گفت: گاهی افراد مسن نمی‌دانند که در صورت فراموشی رمز عبور خود کافی است با توئیتر تماس بگیرند و درخواست رمز مجدد کنند! 

تنش و بی‌نظمی بین مقامات ادواری در کنگره و حتی کاخ سفید و ترامپ اتفاقی مسبوق به سابقه است.

کد خبر 521100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار