یک جوان چینی که پیش از آغاز قرنطینه کرونا در ووهان چین حدود ۱۷۸ کیلو وزن داشت، در پنج ماه گذشته بیش از ۱۰۰ کیلوگرم دیگر به وزن خود افزود و حالا برای کاهش وزن در بیمارستان بستری است.

افزايش وزن جوان 280 كيلويي اهل ووهان

به گزارش همشهری آنلاین، حدود یک ماه پیش و با وخیم شدن حال آقای ژو، پزشکان او را با سخت‌ترین شرایط ممکن به بیمارستان منتقل کردند و حالا قرار است با عمل جراحی، از وزن این جوان ۲۶ ساله کم کنند. گفته می‌شود ژو با حدود ۲۷۹ کیلو سنگین‌ترین مرد ووهان است و حتی می‌تواند نامزد ورود به کتاب رکوردهای گینس هم باشد.

این جوان چینی که کارمند یک کافی‌نت در شهر کرونازده ووهان است، از اوایل ماه ژانویه دیگر از خانه بیرون نرفت و در پنج ماه بیش از ۱۰۰ کیلو سنگین‌تر شد. او حدود دو هفته پیش به بیمارستان دانشگاه ووهان رفت و پزشکان تلاش کردند پس از پایدار شدن وضعیت سلامتی، با انجام دادن عمل جراحی وزن بدنش را کم کنند. ژو که ۱۷۰ سانتیمتر قد دارد، در تمام عمر با وزن زیاد دست و پنجه نرم می‌کرد و ماندن در خانه در دوران شیوع کرونا هم باعث شد مشکل او جدی‌تر و وخیم‌تر شود.

ژو می‌تواند ۴۸ ساعت در تخت خود بخوابد و حتی به آب و غذا هم نیاز نداشته باشد. برای منتقل کردن این جوان سنگین‌وزن چینی به بیمارستان ۱۰ نفر همکاری کردند؛ شش نفر از نیروهای امنیتی و چهار نفر از بخش پزشکی. انتظار می‌رود تا چند روز دیگر عمل جراحی کاهش وزن روی ژو انجام و از وزن ۲۷۹ کیلویی او تا حدودی کاسته شود.

کد خبر 521052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

دیدگاه خوانندگان