ناظر گمرکات خوزستان گفت: با وجود مطلوب بودن زیرساخت‌های صادراتی در شرایط کرونایی در مرز شلمچه، کشور عراق هنوز اجازه صادرات از هیچ کدام از ۲ مرز خوزستان را به ما نداده‌است.

صادرات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، غلامرضا بلوطی‌میرزا با اشاره به وضعیت صادرات به کشور عراق در شرایط کرونایی اظهار کرد: با شیوع کرونا در ایران، کشور عراق صادرات به این کشور را مطلقا ممنوع اعلام کرد و امکان صادرات به این کشور از مرزهای شلمچه و چذابه وجود نداشت، اما اکنون چند روزی است که از طریق دریایی اجازه صادرات به صورت محدود داده شده است.

وی افزود: با این حال، صادرات از طریق دریایی با توجه به محدودیت‌های فراوانی که از سوی کشور عراق اعمال شده، از سوی تجار مورد استقبال قرار نگرفته است.

ناظر گمرکات خوزستان تصریح کرد: علت اصلی ممنوعیت صادرات به کشور عراق از سوی این کشور شیوع کرونا مطرح شده است.

بلوطی‌میرزا گفت: بخش‌های کردنشین عراق اجازه داده‌اند که کالا از مرزهای باشماق و پرویزخان وارد این کشور شود، اما دولت مرکزی عراق هنوز اجازه نمی‌دهد که کالا از مرزهای شلمچه و چذابه وارد عراق شود.

وی افزود: تلاش‌های فراوان و رایزنی‌های متعددی از سوی وزارت خارجه ایران و استانداری خوزستان برای برطرف شدن مسئله صادرات به کشور عراق از مرزهای شلمچه و چذابه در حال انجام است تا از مرزهای خوزستان به این کشور صادرات انجام شود.

ناظر گمرکات خوزستان خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های مرز چذابه برای صادرات در شرایط کرونایی مناسب نیست، اما در مرز شلمچه وضعیت مناسب است.

کد خبر 520615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار