مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
۰ نفر

استاندار کرمان گفت: امکان سرمایه‌گذاری در کرمان فراهم شده بنابراین با همکاری محیط زیست به توسعه و سرمایه‌گذاری سرعت می‌دهیم و باید در زمان قابل قبولی مباحث اشتغال و تولید را به وضعیت مطلوب برسانیم.

کرمان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمدجواد فدایی بیان کرد: امکان سرمایه‌گذاری در کرمان فراهم شده بنابراین با همکاری محیط زیست به توسعه و سرمایه‌گذاری سرعت می‌دهیم و باید در زمان قابل قبولی مباحث اشتغال و تولید را به وضعیت مطلوب برسانیم.

وی افزود: باید با مشارکت یکدیگر در سال جهش تولید به توسعه پایدار سرعت بدهیم زیرا وضعیت اشتغال، تولید، توسعه و درآمد پایدار استان کرمان مطلوب و رضایت‌بخش نیست.

وی گفت: زمینه توسعه فراهم شده و شرکت‌های صنعتی بزرگی از جمله گل گهر و مس آماده سرمایه‌گذاری در واحدهای مختلف استان هستند و تصمیمات خوبی تاکنون در این حوزه گرفته شده است.

استاندار کرمان ادامه داد: برنامه‌ریزی برای بازیافت پسماندهای ویژه و صنعتی فعالیتی ارزشمند است.  یک واحد بازیافت در جیرفت ۸ سال به دنبال دریافت مجوزها بود که این اقدام با همکاری محیط زیست به سرعت قابل انجام است و استانداری کرمان در این خصوص حمایت و همکاری می‌کند.

وی تصریح کرد: صندوق ملی محیط زیست ابزاری مناسب برای کمک به رفع مشکلات استان کرمان است.

فدائی افزود: استان کرمان اهمیت بسیاری برای محیط زیست قائل است و باور داریم توسعه باید پایدار باشد و با رعایت نکات زیست‌محیطی صورت بگیرد و نباید متوقف شود. این امر به علم و تکنولوژی و کارشناسی بیشتری نیاز دارد که راه‌حل‌هایی ارائه و اجرا کنیم که محیط زیست و توسعه را باهم داشته باشیم.

وی اضافه کرد: سعی کردیم که محیط زیست را درک کنیم و به گونه‌ای عمل کنیم که نکات مورد نظر محیط زیست رعایت شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با نظرات کارشناسی با توجه به توسعه، به استان کمک کردند و امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد.

مزایای احداث شهرک صنعتی پسماند در کرمان

رئیس هیات مدیره صندوق محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در واقع دستگاهی حاکمیتی با وظایف مشخص قانونی است که در ۱۰ سال گذشته روند اتفاقات موجب شده که نتواند مسائل زیست‌محیطی را رفع کند و در این خصوص تولیدکنندگان و شهرداران گله‌مند هستند بنابراین دولت با الهام از کشورهای دنیا، صندوق محیط زیست را راه‌اندازی کرده که با اهداف اجرایی و اقتصادی در کنار سازمان محیط زیست و حکومت‌ها باشد.

مسعود شهسواری افزود: قانون برای صندوق محیط زیست به عنوان یک موسسه غیر دولتی، اساسنامه و مجمعی پیش‌بینی کرده که ۷ وزیر در این مجمع عضویت دارند و ۵  نفر عضو هیات مدیره دارد و بر اساس اساسنامه این صندوق تسهیلگر اجازه دریافت کمک و هدیه و هزینه در بخش محیط زیست را دارد.

وی اظهار کرد: درآمدهای حاصل از انجام این حمایت‌ها و جرائم و عملکردهای صنایع، در استان هزینه می‌شود بنابراین تفاهم‌نامه‌ای را برای ایجاد شهرک های صنعتی پسماند از ۲ استان آغاز کردیم که بر این اساس موضوع پسماندهای صنعتی که در کشور تعطیل مانده، را در استان‌ها ایجاد می‌کنیم و پسماندهای صنایع و معادن در این راستا بازیافت می‌شود.

رئیس هیات مدیره صندوق محیط زیست گفت: این اقدام علاوه بر جاذبه سرمایه‌گذاری، توجیه اقتصادی دارد و زمینه اشغال را فراهم می کند و ایجاد شهرک های پسماند در استان های یزد و آذربایجان با هماهنگی استانداران آغاز شده و در کرمان به علت ظرفیت صنعتی و معدنی منطقه جنوب شرق کشور زمینه همکاری وجود دارد.

صنعت، جهش تولید همراه با توسعه پایدار کرمان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای برای احداث سایت پسماندهای صنعتی در حوزه جنوب شرق کشور شامل ۳ استان کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بین صندوق ملی محیط زیست و استانداری کرمان منعقد شد.

مرجان شاکری افزود: این اقدام با جذب سرمایه‌گذار و حفاظت از محیط زیست می‌تواند سهمی در اشتغالزایی استان ایجاد کند که توجه استاندار کرمان در این زمینه نوید خوبی را دارد و امیدواریم این نگاه تداوم داشته باشد.

وی بیان کرد: جهش تولید همراه با توسعه پایدار شعار امسال سازمان حفاظت محیط زیست است که از ظرفیت‌های قانونی برای عمل به این شعار استفاده می‌کنیم و محیط زیست کرمان به دنبال کمک به توسعه این استان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: صندوق ملی محیط زیست از زمان تاسیس فعالیت‌های بزرگی را برای اجرا در دستور کار قرار داده و این صندوق در راستای اهداف محیط زیست و برای حفاظت از سلامت عمومی جامعه تاسیس شد و ظرفیت مناسبی برای کارهای محیط زیستی به شمار می‌رود.

شاکری ادامه داد: صندوق ملی محیط زیست کمک‌ها و ظرفیتی مطلوب دارد و امسال مقرر شد درصدی از آلایندگی صنایع به این صندوق کمک شود که از محیط زیست ما حمایت کند.

کد خبر 520347

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کرمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha