ژنرال چارلز براون که مدتی پیش از تجربه برخوردهای نژادپرستانه با خود سخن گفته بود، به عنوان نخستین سیاهپوست برای ریاست ستاد نیروی هوایی در وزارت نیروی هوایی آمریکا از سنا رای اعتماد گرفت.

ژنرال چارلز براون فرمانده ستاد نيروي هوايي آمريكا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بیزنس اینسایدر، در روزهایی که سراسر آمریکا و بسیاری از نقاط جهان در آتش خشم از خشونت و نژادپرستی پلیس ایالات متحده می‌سوزد، انتخاب یک ژنرال چهار ستاره سیاهپوست به عنوان رئیس ستاد نیروی هوایی و ارشدترین درجه‌دار وزارت نیروی هوایی آمریکا می‌تواند بسیار معنادار باشد. براون که در حال حاضر فرمانده نیروی هوایی اقیانوس آرام است، ۳۵ سال در ارتش آمریکا فعالیت کرده و بیست و دومین رئیس ستاد نیروی هوایی و نخستین رئیس آمریکایی آفریقایی خواهد بود.

براون برای گرفتن این جایگاه روز دوم مارس به سنای آمریکا معرفی شد و حدود یک ماه پیش در کمیته خدمات نظامی سنا حضور یافت. او روز گذشته توانست رای اعتماد سناتورهای آمریکایی را بگیرد و دانلد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده هم در توییتر خود انتخاب ژنرال براون را تبریک گفت. او نوشت: «گزینه من برای ریاست ستاد نیروهای هوایی و نخستین ژنرال آفریقایی آمریکایی به تایید سنا رسید؛ یک روز تاریخی برای آمریکا! هیجانزده‌ام که می‌خواهم از نزدیک‌تر با ژنرال براون کار کنم؛ یک آمریکایی میهن‌پرست و رهبری بزرگ.»

با اینکه معاون رئیس جمهوری آمریکا برای گرفتن رای اعتماد براون به سنا رفته بود اما ۹۸ رای موافق بدون حتی یک رای منفی نشان داد سناتورهای آمریکایی قصد ندارند چندان در اوج بحران نژادپرستی از خود نشانه‌های منفی به جامعه آمریکا بفرستند. ژنرال براون سابقه سه هزار ساعت پرواز از جمله ۱۳۰ ساعت پرواز با هواپیماهای جنگی را در کارنامه دارد و پیش از این جانشین فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) و فرمانده نیروی هوایی مرکزی بود.

در نخستین روزهای پس از قتل جورج فلوید زیر زانوی یک افسر پلیس سفیدپوست، ویدئویی از ژنرال براون منتشر شد که او در آن از تجربه‌های تکان‌دهنده خود در رویارویی با برخوردهای نژادپرستانه در نیروی هوایی و ارتش آمریکا می‌گفت.

کد خبر 520155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار