جانشین معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: در ۲۰ روز اخیر( از ابتدای خرداد ۹۹ تاکنون) آتش‌نشانی زنجان ۱۰۳ مورد عملیات اطفا حریق مراتع و علف‌های هرز را انجام داد.

آتش سوزی مراتع

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محسن پناهی، سه‌شنبه بیستم خرداد افزود: در مجموع ۳۰۹ نفر (هر عملیات حداقل سه نفر) از ماموران آتش‌نشانی شهر زنجان در این تعداد عملیات، شرکت داشتند.

وی اظهار کرد: برخی مواقع، آتش‌سوزی مراتع و علف‌های هرز در مسیرهای صعب‌العبور اتفاق می‌افتد که حضور خودرویی آتش‌نشانان امکان‌پذیر نبوده و آنان مجبور هستند به‌صورت پیاده طی مسیر کرده و با بیل و آتش‌کوب، نسبت به اطفای حریق اقدام کنند که این نیز بسیار سخت و وقت‌گیر است.

پناهی تصریح کرد: برای انجام هر عملیات (رفت‌وبرگشت) به‌منظور اطفای آتش‌سوزی مراتع و علف‌های هرز در حوزه شهری، به‌طور میانگین حداقل یک ساعت وقت نیاز است.

وی افزود: با توجه به بارش‌های بهاری اخیر و ازدیاد پوشش گیاهی، وقوع آتش‌سوزی بر اثر خطای انسانی (دورریز شیشه و فلز در طبیعت) یا عامل مستقیم انسان (ایجاد آتش به‌صورت عمد و غیر عمد)  دور از انتظار نیست بنابراین از عموم مردم درخواست می‌شود از آتش‌افروزی در طبیعت خودداری کنند و در صورت ضرورت، قبل از ترک محل از خاموش بودن آتش اطمینان حاصل کنند.

جانشین معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان از شهروندان خواست در صورت مشاهده حریق مراتع و علف‌های هرز، بلافاصله با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تماس بگیرند.  

کد خبر 519800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار