رئیس پلیس فتا استان بوشهر به دانش‌آموزان هشدار داد: در زمان امتحانات مراقب لینک‌ها یا برنامه‌های ارسالی از طرف افراد ناشناس باشید.

آزمون آنلاین

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، رئیس پلیس فتا استان بوشهر در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور و برگزاری کلاس‌ها و امتحانات دانشگاه‌ها و مدارس به‌صورت غیرحضوری و آنلاین، متأسفانه مشاهده‌شده که مجرمان سایبری از این موضوع سوءاستفاده مجرمانه می‌کنند.

سرهنگ مهدی قاسمی ادامه داد: این افراد با راه‌اندازی کانال‌های تلگرامی، صفحات اینستاگرامی و طراحی سایت‌های جعلی، اقدام به فریب دانش‌آموزان نموده و با ارائه نمودن لینک‌های جعلی و تبلیغ نصب نرم‌افزار پرسرعت یا ارائه فایل‌های حاوی جواب سؤالات امتحانات آنلاین، سیستم آن‌ها را آلوده به بدافزارهای جاسوسی می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر  اضافه کرد: برخی از دانش آموزان به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی اقدام به نصب نرم‌افزارهای جعلی کرده و پس از نصب و راه‌اندازی آن متوجه می‌شوند که منبع موردنظر صحت نداشته و اطلاعات سیستم آن‌ها به سرقت رفته است.

این مقام مسئول به دانش آموزان توصیه کرد: برای برگزاری امتحانات آنلاین، از طریق نرم‌افزارها و لینک‌های معرفی‌شده توسط وزارت آموزش‌وپرورش کشور اقدام کنند و توجه داشته باشند که تبلیغاتی مانند فروش سؤالات امتحانی و آزمون‌های آنلاین، کذب بوده و هدفی به‌غیراز سودجویی در این تبلیغات وجود ندارد.

سرهنگ قاسمی با اشاره به لزوم هوشیاری کاربران گفت: در برخی از موارد نیز به بهانه فروش جوابیه سؤالات آزمون یا شرکت در آزمون بجای دانش‌آموز و دانشجوی واقعی، مبالغی تحت عنوان بیعانه از متقاضیان دریافت و به این شکل از آن‌ها کلاه‌برداری می‌نمایند.

این مقام انتظامی افزایش سواد رسانه‌ای خانواده‌ها را امری اجتناب‌ناپذیر دانست و از هم‌وطنان خواست: همواره هشدارها و توصیه‌های پلیس فتا را مدنظر قرار داده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مرکز فوریت‌های پلیسی با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

کد خبر 519374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار