ساعت اپل دارای قابلیت‌های فراوانی برای کمک به حفظ سلامت است. یکی از این قابلیت‌ها کنترل لحظه به لحظه ضربان قلب کاربر است. چند روز پیش، ساعت اپل بعد از سقوط ناگهانی مالک خود روی زمین به طور خودکار با پلیس تماس گرفت و جان او را از مرگ حتمی نجات داد.

ساعت اپل

به گزارش همشهری آنلاین، مهر به نقل از بی‌جی‌آر نوشت: سه روز پیش مردی در آمریکا به علت مشکلات پزشکی به طور ناگهانی غش کرد و بعد از زمین خوردن بیهوش شد. با توجه به عدم حضور فرد یا افرادی در کنار وی، تماس خودکار ساعت اپل با شماره ۹۱۱ پلیس بود که موجب شد نیروهای امدادی بر بالین وی حاضر شوند و او را از مرگ حتمی نجات دهند.

ساعت اپل دارای قابلیت‌های فراوانی برای کمک به حفظ سلامت، تناسب اندام و نیز برنامه‌ریزی تمرین‌های ورزشی است. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به کنترل لحظه به لحظه ضربان قلب اشاره کرد. 

در این مورد خاص نیز ساعت اپل بعد از کشف سقوط مالک خود بر روی زمین از طریق دریافت اطلاعات مربوط به حسگرها و شتاب‌سنج‌ها به طور خودکار با پلیس تماس گرفت و اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی کاربر را هم برای این نیروها ارسال کرد.

اپل اولین بار قابلیت تماس خودکار با پلیس را در ساعت‌های سری ۴ اپل گنجاند. قابلیت یادشده موجب می‌شود در صورت سقوط ناگهانی فرد روی زمین و تحرک نداشتن وی برای مدتی قابل توجه، ساعت بدون نیاز به مداخله‌ای با شماره ۹۱۱ تماس بگیرد. قابلیت مذکور سال گذشته نیز موجب نجات جان جوانی کوهنورد در نیوجرسی شده بود که از یک صخره بزرگ به پایین سقوط کرده بود.

کد خبر 519335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار