بیمارستان امام‌حسن(ع) بجنورد، به عنوان مرکز اصلی قرنطینه مبتلایان کوید ۱۹ در خراسان شمالی، از روز دوشنبه ۱۹ خرداد به حالت پیش‌از کرونا بازگشته و آماده پذیرش سایر بیماران شده است.

بیمارستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی اظهار کرد: بیمارستان امام‌حسن(ع) برای خدمات‌رسانی تخصصی و فوق تخصصی به بیماران، آماده و عملیات کامل گندزدایی آن انجام شده است.

دکتر سیداحمد هاشمی افزود: در یک هفته گذشته، شمار مبتلایان به کرونا که نیاز به بستری دارند در استان، به‌ویژه در بجنورد کاهش داشته و از این رو، مبتلایان به کوید ۱۹ در این بیمارستان، در بخش قلب، که مجزا از بیمارستان است، پذیرش و درمان می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر، خدمات‌رسانی به بسیاری از بیماران که به اقدامات تشخیصی و درمانی نیاز داشته‌اند، در بیمارستان امام‌حسن(ع) معلق شده بود اما اکنون خدمات‌رسانی به حالت پیش‌از کرونا بازگشته است.

دکتر هاشمی اظهار کرد: شمار مبتلایان به کرونا که در بیمارستان امام‌حسن(ع) بستری هستند، کمتر از ۲۵ نفر است که این افراد به بخش قلب منتقل شده‌اند و بیمارستان، گندزدایی و ضدعفونی شده است.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی افزود: بیمارستان امام‌حسن(ع) در بجنورد، بیمارستان اصلی برای پذیرش مبتلایان به کرونا و نیز بیمارستان ارجاعی مبتلایان به کوید ۱۹ بود که افراد بدحال و نیازمند به بستری را پذیرش می‌کرد.

وی گفت: البته بیمارستان هاشمی رفسنجانی در شیروان و بخشی از بیمارستان جوادالائمه(ع) در شهر جاجرم نسبت به پذیرش مبتلایان به کرونا اقدام می‌کنند، سایر بیمارستان‌ها هم که نتیجه نمونه‌گیری و آزمایش برخی بیماران آنان مثبت بود، درگیر کرونا بودند.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی اظهار کرد: برای عادی شدن خدمات‌رسانی در بیمارستان هاشمی رفسنجانی در شیروان، با توجه به شرایط، تصمیم‌گیری می‌شود.

هاشمی اظهار کرد: در اوج شیوع کرونا، فقط ۲۵ تا ۳۰ درصد از تخت‌های اختصاص یافته به کرونا در استان پر شده بود.

وی بیان کرد: عادی شدن خدمات‌رسانی به بیماران در بیمارستان امام‌حسن(ع) در بجنورد، به معنای عادی شدن شرایط استان نیست و در صورت رعایت نشدن فاصله اجتماعی و الزامات بهداشتی، ممکن است شمار مبتلایان به کرونا و افراد نیازمند به بستری در بیمارستان افزایش یابند.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی افزود: در سطح کشور هم برخی از بیمارستان‌ها، به تدریج به وضعیت عادی برگشته‌اند.

بر اساس این گزارش، با شیوع کرونا، بخش تخصصی و فوق تخصصی داخلی بیمارستان امام‌حسن(ع) در شهر بجنورد، به بیمارستان امام‌علی(ع) منتقل شد که از امروز ۱۹ خرداد، خدمات در بیمارستان‌ها به روال عادی بازگشته و خدمات جراحی و تروما هم در بیمارستان امام‌علی(ع) همانند گذشته قابل انجام است.

کد خبر 519187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار