اصولگرایان سنتی همچون آقایان لاریجانی و ناطق ‌نوری هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ندارند چون مردم کلا به آنها و به اصلاح‌طلبان سنتی همچون آقای خاتمی امیدی ندارند.

صادق زیباکلام

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از نامه‌نیوز،  صادق زیباکلام درباره کاندیداتوری چهره هایی همچون علی لاریجانی برای ریاست جمهوری گفت: حیات سیاسی بسیاری از شخصیت‌های اصولگرا همچون آقای علی لاریجانی به آخر خط رسیده چون نه حرفی برای گفتن دارند، نه زبان نسل جدید را می‌فهمند و نه نسل جدید می‌تواند با آنها ارتباط برقرار کند.

وی افزود: آقای لاریجانی فکر و اندیشه‌ای برای مشکلات عظیم کشور ندارد، حداکثر همان صحبت‌های کلی همیشگی را تکرار می‌کند که باید امید را در جامعه حفظ کرد و از طریق همدلی، وحدت و انسجام ملی مشکلات را پشت‌سر گذاشت بنابراین اصلا و ابدا هیچ شانسی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ندارد. واقعا چه کسی حاضر است به آقای لاریجانی رأی دهد؟ اصلاح‌طلبان هم او را به عنوان یار قرضی نمی‌گیرند. حتی اگر این اتفاق هم بیفتد ۱۰ درصد رأی‌دهندگان نیز حاضر نیستند به آقای لاریجانی رأی دهند.

وی ادامه داد: ما اوج قدرت اصلاح‌طلبان را در انتخابات اسفند ۹۸ مشاهده کردیم و دیدم چطور اصلاح‌طلبان با صورت به زمین خوردند. از نظر جامعه‌شناسی مهم‌ترین مشکل آقای لاریجانی برای ریاست جمهوری آن است که پایگاه اجتماعی معلوم و مشخصی ندارد. حتی اگر آقای خاتمی از آقای لاریجانی حمایت کند هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ به وجود نمی‌آید.

زیباکلام با بیان اینکه حمایت خاتمی ذره‌ای به شانس پیروزی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اضافه نمی‌کند، اظهار کرد: نه‌تنها آقای خاتمی بلکه تمامی اصلاح‌طلبان نیز روی حمایت از آقای لاریجانی اجماع کنند حتی یک رأی هم به سبد آقای لاریجانی اضافه نخواهد شد.

کد خبر 519159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • م.س IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  2 3
  دراین سال ها لاریجانیها ویا اصلاح طلبان واصولگرایان برای مردم چکار کردن که باید باز هم بیاین و به اینها رای بدن مگر اینکه احمدی نژاد بیاد مردم بیان برای رای.
 • IR ۰۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 1
  حاج آقا زیبا کلام .ایا خاتمی شما اصلا خودش ابروی در میان مردم داره که حالا بر فرض بخواد کسی را هم تأئید کند .

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار