شاهرخ فروتنیان درباره گزیده‌کاری‌اش در سینما و تلویزیون بیان کرد که برخی کارگردانان و تهیه‌کنندگان هنوز از او نقش روحانی «مارمولک» را می‌خواهند بدون اینکه در آن تغییری ایجاد کنند.

شاهرخ فروتنیان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، شاهرخ فروتنیان که این روزها سریال «هم گناه» را در شبکه نمایش خانگی دارد، با اشاره به کیفیت سریال‌های شبکه نمایش خانگی و اهمیت آن برای بازیگر بیان کرد: حضور در کار خوب به طور حتم برای بازیگر اهمیت دارد، باید بلد باشید نقش را انتخاب کنید، نه اینکه انتخاب شوید.

وی با اشاره به اینکه بعد از حضور در نقش روحانی فیلم «مارمولک» همچنان نقش‌های مشابه به او پیشنهاد می‌شود، گفت: بعد از نقش کوتاهی که در «مارمولک» داشتم و خروجی آن فیلم که بسیاری هم آن را دوست داشتند، فکر کردم نباید آن را خراب کرد و خیلی از پیشنهادهای مشابه را رد کردم. من فکر می‌کنم جذابیت یک نقش به کوتاهی و بلندی نیست بنابراین سعی کردم گزیده‌کار باشم به این معنی که باید بتوانیم به کارهایی که دوست نداریم یا نقش‌های تکراری نه بگوییم.

فروتنیان در ادامه با اشاره به این گزیده‌کاری خود افزود: بسیاری از فیلمنامه‌ها را در سینما و تلویزیون رد کرده‌ام. چراکه وقتی یک نقشی را کار می‌کنید و دیده می‌شود باقی تهیه‌کنندگان و کارگردانان هم از شما می‌خواهند همان نقش را بازی کنید و تغییری هم در آن ایجاد نمی‌کنند.

بازیگر فیلم‌های «دهلیز» و «بوسیدن روی ماه» با اشاره به کمدی «مارمولک» و نقش روحانی خود در آن بیان کرد: در این فیلم مجموعه‌ای از موارد دست به دست هم داد که باعث شد کار به این خروجی برسد. من خاطرم هست آن زمان برای ایفای آن نقش کمی ترس داشتم و فکر می‌کردم من در این حوزه هیچ تجربه و حرفی نداشته‌ام پس چطور می‌توانم آن را ایفا کنم. بعد از آن وقتی به من گفتند این نقش نسخه به روز شده «بینوایان» است و نقش روحانی «مارمولک» که من بازی کردم، همان کشیش قصه است که روی نقشی که پرویز پرستویی بازی می‌کند، تاثیرگذار است. ویژگی‌هایی برایش تعریف کردیم تا بتوان ما به‌ازایی برایش پیدا کرد.

وی افزود: به طور مثال پیشنهاد دادیم این آدم شغل داشته باشد یا در فیلمنامه ابتدا کتاب دیگری انتخاب شده بود اما حبیب رضایی پیشنهاد داد که این روحانی بخش‌هایی از «شازده کوچولو» را بخواند که بسیاری در کودکی و بزرگسالی با آن همراه شده‌اند.  

کد خبر 519125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار