انعطاف‌پذیری و تاری دید در میانسالی سبب کاهش قدرت دید می‌شود که به آن پیرچشمی می‌گویند. یک اپتومتریست درباره چگونگی پیشگیری از ابتلا به این عارضه توضیحاتی را ارائه کرده است.

پیرچشمی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مینا میرزایی اپتومتریست درباره پیرچشمی گفت: متاسفانه با بالا رفتن سن افراد مستعد انواع بیماری‌ها می‌شوند. انعطاف‌پذیری و تاری دید از جمله بیماری‌های چشم در میانسالی است که باعث کاهش قدرت دید افراد مسن می‌شود و در اصطلاح به این اختلال پیرچشمی گفته می‌شود.

او بیان کرد: پیرچشمی معمولاً در ۴۰ تا ۵۰ سالگی با علائمی همانند سرگیجه، خواب‌آلودگی هنگام مطالعه، خستگی چشم و تاری دید خود را نشان می‌دهد، البته از دلایل پیرچشمی زودهنگام می‌توان به فشار خون بالا، دیابت و افزایش سن اشاره کرد.

میرزایی افزود: مصرف خوراکی‌های مفید از جمله انواع میوه، سبزی و مرکبات، داشتن ساعت خواب کافی در طول شبانه‌روز و همچنین خودداری از مصرف مواد دخانی و استفاده از عینک آفتابی می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به پیرچشمی موثر باشد.

گفتنی است تمام افراد جامعه باید توجه داشته باشند که این بیماری به دلیل عدم درمان قطعی می‌تواند عیوب انکساری را در مدت‌زمان طولانی افزایش دهد، لذا اگر افراد با مشکل تاری دید مواجه شدند باید به سرعت برای پیشگیری و درمان اقدام کنند.

کد خبر 518430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار