رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا برای استقبال از کهنه‌سرباز نیروی دریایی ایالات متحده که تازه از ایران به سوئیس منتقل شده، به فرودگاه زوریخ رفت.

مايك وايت و برايان هوك در فرودگاه زوريخ

به گزارش همشهری آنلاین، برایان هوک که از افراطی‌ترین افراد حاضر در دولت آمریکا علیه ایران است، از آمریکا تا سوئیس پرواز کرد تا نخستین شهروند آمریکایی را که در دوران زمامداری دانلد ترامپ در ایران بازداشت شده بود، با خود به ایالات متحده ببرد. وایت پس از بهبودی نسبی از ابتلا به کرونا به سفارت سوئیس در تهران (حافظ منافع آمریکا) تحویل شد و روز گذشته با جت اختصاصی هواپیمایی سوئیس تهران را به مقصد زوریخ ترک کرد.

مایکل وایت که کهنه‌سرباز نیروی دریایی آمریکاست، اواخر سال ۲۰۱۸ در مشهد بازداشت و به ۱۰ یا ۱۳ حبس محکوم شد. او به دلیل بیمار شدن در زندان چند ماه آخر حضور در تهران را در سفارت سوئیس گذراند و سرانجام روز پنجشنبه به زوریخ رفت تا از آنجا راهی زادگاه خود ایالات متحده شود. وایت در زوریخ تلفنی با رئیس جمهوری آمریکا حرف زد و در پاسخ به خبرنگار فاکس نیوز گفت که وقتی به زادگاهش رسید، دوست دارد به دیزنی لند برود.

گفتگوی تلفنی وایت با ترامپ. نفر سمت چپ سفیر آمریکا در سوئیس است

یک روز پیش از خروج وایت از ایران، دکتر سیروس عسگری (دانشمند ایرانی) پس از سه سال بازداشت غیرقانونی در دستگاه قضایی آمریکا به ایران بازگشته بود. گفته می‌شود آمریکایی‌ها پذیرفته‌اند دکتر مجید طاهری را به زودی آزاد و روانه ایران کنند.

کد خبر 518253

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی