۷ میلیون نفر در طرح فروش فوری ۲۵ هزار خودرو ثبت نام کردند بین این افراد بعد از راستی آزمایی قرعه‌کشی خواهد شد

خودرو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، اجرای طرح فروش فوری ۲۵ هزار دستگاه خودرو که از ۴ خرداد تا ۱۴ خرداد ماه آغاز شده بود به اتمام رسیده و درحال حاضر واحدهای پلیس راهور ، خودروسازان و ثبت احوال مشغول راستی آزمایی اطلاعات ثبت نام کنندگان هستند.

براساس آمار مقدماتی حدود ۷ میلیون نفر در طرح فروش فوری ۲۵ هزار دستگاه خودرو شرکت کرده‌اند.  البته این آمار با راستی آزمایی ریزش خواهد کرد و در نهایت با قرعه کشی واجدین شرایط خرید خودرو اعلام خواهند شد.

 البته سرپرست امور صنایع وزارت صمت اعلام کرده "اگر متقاضی در مرحله ثبت نام برای فروش فوق العاده خودرو اطلاعات غلط ثبت کند تا سه سال اجازه شرکت در هیچ طرح خودرویی را نخواهند داشت".

وی تأکید کرده، "اینکه کسانی در قرعه کشی برنده شوند، اما توان تامین وجه را نداشته باشند محدودیتی برای شرکت در قرعه کشی‌های بعدی نخواهند داشت، البته خودرو سازان محدودیت‌هایی در این باره اعمال کردند که به آن‌ها تذکر داده شد و امروز این محدودیت در اطلاعیه فروش دو خودرو ساز اصلاح شده است".

 • مراحل راستی آزمایی خودروهای ثبت نامی چگونه است؟ 

کسانی که پلاک فعال برای خودروهای سنگین، مینی بوس، کامیونت و غیره را  دارند، مجاز به ثبت نام در طرح فروش فوق‌العاده بودند و پلاک فعال خودروهای سنگین مشمول قانون خودروهای سواری نبود.

 اگر فردی در هر دو مجموعه  خودروساز ثبت نام کرده باشد در صورتی که ظرفیت فروش یک شرکت بیش از حد مجاز باشد ثبت نام او در شرکت دیگر ثبت خواهد شد. به عنوان نمونه در حال حاضر آمارها نشان می دهد حجم متقاضی برای ثبت نام خودروهای ایران خودرو بیش از سایپا است در این حالت مطمئناً اگر فردی هم در ایران خودرو و سایپا ثبت نام کرده باشد  ثبت نام در ایران خودرو حذف و فرد مجاز به خرید از محصولات سایپا است.

فیلدهای مشخصات اصلی مشتری که به واسطه احراز هویت در سیستم از طریق سامانه اِمتا ثبت شده توسط ثبت احوال استخراج  و مورد راستی آزمایی قرار می گیرد که آیا فرد متقاضی دارای سن مجاز برای ثبت نام بوده یا خیر ؟

البته مشتریانی که قبلاً پذیرش داشته‌اند ولی اقدام به صلح نکرده اند، در این طرح فروش فوری امکان پیش ثبت نام نداشتند و اگر ثبت نامی انجام شده آنها از قرعه کشی حذف خواهند شد. 

در بخش راستی آزمایی ثبت نامی ها  پلیس راهور مسئول بررسی پلاک فعال افراد متقاضی است همچنین شرکت های خودروساز نیز باید بررسی اطلاعات   فرد متقاضی اعلام کنند که آیا در طول ۳۶ ماه گذشته خودرویی از شرکت ها خریداری کرده است یا خیر ؟

نکته مهم اینجاست روند راستی آزمایی ثبت نامی ها تا ظهر امروز ۱۶ خرداد به اتمام خواهد رسید اما سه ماه تا تحویل خودرو طول می کشد و باز هم راستی آزمایی ها در این بازه زمانی انجام و اگر خطایی در ثبت اطلاعات توسط فرد متقاضی مشاهده شود ثبت نام باطل خواهد شد.

البته در روند قرعه کشی سهم ۱۰ درصدی هم به عنوان ذخیره در نظر گرفته می شود . زیرا برخی از افرادی که اسامی آنها در قرعه کشی اعلام شده شاید امکان تکمیل وجه نداشته و عملاً انصراف می دهند.

کد خبر 518189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • جعفر IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  46 0
  یک خودرو میخواهید بدهید آنهم باچه دنگ و فنگی ،آرزومیکنم هردوکارخانه برای تعطیل شودتاخیال ما راحت شود.
 • اعظم جلالی IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  10 0
  من سهام ندارم بیوا هستم چرا تعلق نمیگیره
 • مشتری IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  29 1
  بلاخره آمارمشخص شد واقعا جای تاسف اگه این افراد اینجوری هجوم نمی ارودن اینجوری خودرو سازان با این خودروهای بی کیفیت و ارابه مرگ ملت رو سلاخی نمیکردن
 • امیرعلی IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  19 2
  یعنی‌این‌چه‌نوع‌مدیریتیه؟؟یعنی‌نمیتونن ‌قیمتها‌ی‌ بازار رو مثل‌ قبل‌ با قیمت‌ کارخانه‌ نزدیک ‌کنن
 • Mohsmad IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  8 0
  ثبت نامی های سالهای قبل رو بدین
 • رحیم IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  10 3
  واسه فروش چهار تا ماشین که اینهمه ماده و قانون لازم نیست.
 • تیمور عباسی IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  5 2
  ما نتوانستيم ثبت نام کنیم. آیا حق ما نیست. نه خودم نه فرزندانم .
 • DE ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  8 1
  واقعا خلایق هرچه لایق
 • شهروند IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  13 0
  بیست پنج هزار خودرو ایا مقدمات زیر بنایی را انجام دادهاید چند کیلومتر جاده ساختید چند هزار اتوموبیل از رده خارج کردید چند اصل درخت کاشتید چقدر بنزین در ترافیک ها. هدر میرود چقدر به محیط زیست ثروت ملی ضرر زدهاید چند پالایشگاه ساختید.چقد ر منفعت برای مملکت ایجاد کردهاید .با این خوردوهای عیر استاندار چقدر کادر پزشکی را درگیر میکنید ووووو
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  7 1
  ایا این همه خودرو نیاز دارندیا امده انددلالی
 • saeed IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  9 2
  همجای دنیا خودروسازها، خودروهایی با کیفیت و با بهترین شرایط به مشتریان خود آنهم با التماس خودرو ارائه میکنند. آنوقت در کشور ما به این شکل ... واقعاً متاسفم
 • 0053965949 RO ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  1 0
  به نظرمن یارانه ومعشت این ۷میلیون که توان خرید خودرو ۱۰۰میلیونی رو دارن باید قطع کنن بدن به دهک های ضعیفتر
 • IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  0 4
  بسیاراقدام نابجای است
 • علیزاده IR ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  3 0
  اگر متقاضی در مرحله ثبت نام برای فروش فوق العاده خودرو اطلاعات غلط ثبت کند تا سه سال اجازه شرکت در هیچ طرح خودرویی را نخواهند داشت". تهدید روی تهدید چقدر این ملت مظلوم است هرکس ازجای خود بلند میشود این مردم را به هر وسیله تهدید میکند شما چه کاره هستید مگر وارث این مملکت وملت هستید احتمال اشتباه در ثبت نام طبیعی است این ایه منزل نیست اگر اشتباه کنید سه سال محروم هستید واقعا برای شما به عنوان سرپرست چنین وزارتخانه با سوابق اسبق متاسف هستیم

دیدگاه خوانندگان