مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: بعد از اطلاع از حادثه غرق‌شدن شناور تجاری بهبهان، شناور امداد و نجات با حضور در محل حادثه عملیات جست‌وجو  را آغاز کرد و یک یدک‌کش نیز به‌ همراه کارشناسان دریایی بندر خرمشهر با هماهنگی با مقام‌های عراقی به‌ محل حادثه اعزام شد.

شناور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، نوراله اسعدی افزود: برای بررسی دقیق علت و ابعاد حادثه، اقدامات لازم برای هماهنگی با طرف عراقی برای کسب اطلاعات و اعزام نیروهای امدادی و کارشناسان دریایی انجام شد.

وی گفت: شناور امداد و نجات ناجی ١٧ به محل حادثه با هماهنگی طرف عراقی اعزام شد و این شناور عملیات جست‌وجو و امداد را در محل حادثه آغاز کرده است.

 مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در خوزستان افزود: حادثه غرق شدن شناور باری «بهبهان» در محدوده استحفاظی عراق در محل خور عبدالله روی داده است.

وی ادامه داد: علاوه بر شناور ناجی١٧، یدک‌کش خلیج فارس به‌همراه کارشناسان دریایی متشکل از سرپرست معاونت دریایی و رئیس اداره ایمنی کانال، رئیس اداره دریایی و رئیس امداد و نجات دریایی به محل حادثه اعزام شدند تا ضمن بررسی این حادثه، گزارش دقیق‌تری درخصوص علت سانحه گزارش کنند.

اسعدی درخصوص میزان تلفات انسانی این حادثه نیز گفت: بر اساس اسناد خروج، این شناور ۷ خدمه داشته که حسب اطلاع واصله چهار نفر آنها توسط نیروهای عراقی نجات یافتند و یک نفر متاسفانه فوت شد و ۲ نفر که یکی از آنها تبعه هندی است، مفقود شده‌اند.

یک شناور باری به نام «بهبهان» که روز ١٣ خرداد با حمل بار مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر عازم بندر ام القصر عراق بود شب گذشته ۱۵ خرداد در  کانال آبی «خورعبدالله» در محدوده آب‌های سرزمینی عراق غرق شد.

کد خبر 518188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار