مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: بخشی از درختان منطقه گردشگری «کیوه‌رش» این شهرستان طعمه حریق شد.

آتش‌سوزی مراتع

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سید فواد هاشمی افزود:  این حادثه عصر روز گذشته ۱۵ خرداد در بوکان آذربایجان غربی روی داد و پس از تماس‌های مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی بلافاصله یک تیم از آتش‌نشانان ایستگاه‌ شماره ۲ به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: در این حادثه بیش از ۸۰ اصله از درختان این منطقه و فضای سبز آن نیز دچار حریق شد که با تلاش چندساعته ماموران آتش‌نشانی، مهار و از سرایت آن به مناطق دیگر جلوگیری شد.

هاشمی بیان کرد: هر ساله با افزایش دمای هوا و نیز تراکم پوشش گیاهی علف‌های هرز منطقه گردشگری «کیوه رش»، این منطقه جنگلی دچار حریق  و متاسفانه به درختان آن نیز آسیب وارد می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: با توجه به افزایش درجه حرارت هوا در روزهای اخیر، پوشش گیاهی مناسب و خشکیدگی علوفه‌ها در مراتع و جنگل‌ها احتمال وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی وجود دارد که شهروندان باید نکات ایمنی رو به‌خوبی رعایت کنند.

این نخستین حادثه آتش‌سوزی در منابع طبیعی است که تاکنون گزارش شده است.

منطقه گردشگری  و یا پارک جنگلی کیوه‌رش در مسیر جاده بوکان به کوسه بوده و ۵۰ هکتار مساحت دارد.

در شهرستان بوکان ۴۰ نفر نیروی آتش‌نشان در ۷ ایستگاه آتش‌نشانی شامل ۴ ایستگاه در شهر، یک ایستگاه در شهر سیمینه و ۲ ایستگاه که در روستاهای بخش مرکزی و سیمینه قرار دارد، مستقر هستند.

کد خبر 518164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی