وکیل مدافع نرگس محمدی گفت: درباره انتقال خانم محمدی به تهران و آزادی مشروط و مرخصی او به دادستان عمومی و انقلاب تهران نامه‌ای ارسال کرده‌ایم و همچنان منتظر تصمیم دادستان هستیم.

نرگس محمدي

به گزارش همشهری آنلاین، محمود بهزادی‌راد، وکیل مدافع نرگس محمدی در گفت‌وگو با ایلنا در رابطه با آخرین وضعیت موکل خود، اظهار کرد: در خصوص انتقال خانم محمدی به تهران و آزادی مشروط و مرخصی او به دادستان عمومی و انقلاب تهران نامه‌ای ارسال کرده‌ایم اما هنوز پاسخی از سوی دادستانی داده نشده و همچنان منتظر تصمیم دادستان هستیم.

وی ادامه داد: درباره عفوها به خصوص عفو عید فطر تصمیم‌گیری‌های موردی گرفته می‌شود و به برخی عفو و برخی از زندانیان مرخصی داده می‌شود و امیدواریم که هفته آینده این عفوها شامل بقیه زندانیان نیز شود.

به گزارش ایلنا، نرگس محمدی در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به پنج سال حبس، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس و در مورد اتهام «تشکیل و اداره گروهک غیرقانونی لگام» به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود.

همچنین در مهرماه سال ۹۵ شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم ۱۶ سال زندان دادگاه بدوی نرگس محمدی را تأیید کرد . این متهم به دستور مراجع قضائی به یکی از زندان‌های استان زنجان که موطن وی است، در حال گذراندن دوره محکومیتش است.

کد خبر 518042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =