سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
۰ نفر

رئیس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه کشور جزئیات تازه‌تری از نحوه افزایش امتیازات فصل دهم کارمندان شرکتهای دولتی را اعلام کرد.

مژگان خانلو

به گزارش  همشهری آنلاین و به نقل از تسنیم ، مژگان خانلو  جزئیات تازه‌تری از نحوه افزایش امتیازات فصل دهم کارمندان شرکتهای دولتی را اعلام کرد. وی درخصوص کم‌وکیف موارد ابلاغی در بخشنامه‌های مربوطه گفت: بخشنامه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ با توجه به تأکید ریاست محترم جمهوری برای رفع تبعیض و رعایت عدالت در پرداخت‌ها و در جهت اجرای تبصره ۳ ماده ۲۹ و ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با هدف حذف نابرابری‌ها و اختلاف در پرداخت‌های نیروی انسانی از سوی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد. در این بخشنامه، ‌ دستگاه‌هایی که به‌دلیل کمبود اعتبارات نتوانسته بودند کارکنان خود را از افزایش‌ها بهره‌مند کنند، ‌ می‌توانستند از ابتدای اسفند سال ۱۳۹۸ منوط به عدم ایجاد بار مالی مازاد بر اعتبارات مصوب، ‌ این افزایش‌ها را اعمال کنند.

وی در خصوص منابع اجرای بخشنامه یادشده در سال ۱۳۹۹ یادآور شد: منابع اجرای این بخشنامه از محل اعتبارات هزینه‌ای مصوب دستگاه‌های اجرایی با تأکید بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و درآمدهای حاصل از فروش اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول مازاد با رعایت قوانین و مقررات مربوط و با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور در نظر گرفته شد.

رئیس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به مفاد بخشنامه جدید (مورخ دهم خردادماه ۱۳۹۹) معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، ‌ اظهار داشت: این بخشنامه پیرو بخشنامه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ تمامی شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت را ملزم به رعایت مواردی کرده است و تمام اقدامات در این زمینه باید به تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور برسد.

خانلو درباره شرکت‌های مشمول این بخشنامه گفت: شرکت‌های دولتی تابع قانون مدیریت خدمات کشوری که تاکنون افزایش امتیازات فصل دهم را اجرا نکرده‌اند و از فوق‌العاده خاص موضوع بند (ح) ماده (۵۰) قانون برنامه پنجم توسعه برخوردار نشده‌اند، ‌ مشمول اجرای این بخشنامه هستند.

وی درخصوص نحوه اجرای این بخشنامه خاطرنشان کرد: اجرای این بخشنامه صرفاً در سقف هزینه پرسنلی ابلاغ‌شده و از محل کاهش سایر پرداخت‌های پرسنلی مانند اقلام رفاهی، ‌ اضافه‌کار و پاداش مجاز بوده و مسئولیت ایجاد هرگونه بار مالی به‌عهده بالاترین مقام دستگاه‌ و ذی‌حساب است.

رئیس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه کشور در پایان با اشاره به اختیارات شرکت‌های دولتی در این زمینه گفت: براساس ماده ۷۵ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)، شرکت‌های دولتی در اجرای این بخشنامه، ‌ مجاز به افزایش هزینه‌های پرسنلی در اصلاحیه بودجه نیستند.

به‌گفته خانلو در راستای اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، ‌ برخورداری کارکنان دستگاه‌های اجرایی از افزایش اعتبارات این فصل (تا ۵۰ درصد) پس از تصویب هیئت وزیران و شورای حقوق و دستمزد، منوط به وجود اعتبار در بودجه‌های سنواتی است، بر این اساس، ‌ تعدادی از دستگاه‌های اجرایی طبق ضوابط و مقررات قانونی توانستند از افزایش امتیازات یادشده استفاده کنند و برخی دیگر به‌دلیل فقدان اعتبارات، موفق به اعمال افزایش مزبور برای کارکنان خود نشدند. دکتر محمدباقر نوبخت، ‌ معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ در بخشنامه‌ای خطاب به این دستگاه‌ها برای افزایش تا ۵۰درصدی امتیازات فصل دهم مواردی را ابلاغ و در دهم خرداد سال جاری پیرو بخشنامه مزبور، ‌ بخشنامه دیگری را درخصوص افزایش اعتبارات فصل یادشده برای شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت صادر کرد.

کد خبر 517618

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سازمان فراموش شده IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  2 1
  با سلام . با اینکاربرای بی عدالت مضاعف برای سازمانهایی که حقوق کارکنان خود را افزایش نداده اند یا نتوانسته اند افزایش دهند توجیه درست شد. از تدبیر سازمان مدیریت و برنامه ریزی انتظار میرفت تورمی که هر سال یک سوم آن به حقوق کارمندان حدودا اضافه میشد با این تدبیر تا حدودی ترمیم شود. اما متاسفانه برای برخی سازمانها از جمله سازمان ما اعمال نشد.
 • سعید IR ۰۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  3 2
  برا کارمندان قرارداد کار معین یه چیزی هم کم شد در آب منطقه ای کرمان
 • M IR ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  3 1
  سلام به دادمانیروهای قراردادی برسیدفقط۳۲درصدبرمااضافه شده اجاره خونه ازیک طرف آب وبرق ودیگرخریدهای معیشتی ازیک طرف همه چیزقیمتهارفته بالا لوبیاقرمزکیلو۳۶هزارشده بقیه بماندماچی بخوریم که پس اندازهم داشته باشیم
 • نبی اله سروش IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  5 3
  خانم خانلو پاداش بازنشستگان ۹۸ رو کی پرداخت میکنید ۰چرا فصل دهم یا ۵۰درصد رو ۷ سال جلوتر انجام ندادید وحالا که همه نیروهای با سابقه رفتن به فکرش افتادید ۰یه بازنشسته مادرزادی بازنشسته نبود سی سال کار کرد اما الان دانش آموز ما فصل دهم شاملش شد با سابقه ۴ سال اما ما۳۲ سال کار کردیم الان نصف یه کارمند باسابقه ۲ سال حقوق میگیریم ۰
 • Faridon.gh4848 AE ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  2 0
  یه طوری افزایش میدن که ادارات مجبور میکنن ساختمان وتخت وصندلی اداره جات هم بفروشند این سرشار از منت است که دولت راهکار ارائه داده
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  1 0
  بازنشستگان هم که بمیرند
 • رضا IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  3 0
  به داد نیروهای قراردادی شرکت ملی پست برسید
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  5 0
  متولیان اگر حرف نزنند سنگین ترند
 • یک کارگر IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  7 1
  تنها راه نجات کارگران و شرکتها و ...جمع آوری شرکتهای واسطه پیمانکاری ه.در مورد بازنشستگان هم باید حقوق آنها بالای خط فقر اعلامی باشد
 • محمد IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  1 0
  اجرای این بخشنامه در رابطه با کارکنان رسمی و قراردادی تقریبا تاثیر مثبت داشت، اما در رابطه با کارکنان قراردي تقریبا تاثیری نداره . به نظر دولت صرفا روی کاغذ داره به قول خودش تبعیض رو کم تر میکنه و این در حالی که می دوند برای قراردادی ها(بخوانيد کارمندان درجه دوم) تبعیض همچنان پا برجاست . کار مساوی و حتی بیشتر اما دستمزد پائینتر. لطفا حداقل با روان ما بازی نکنید.
 • ناشناس ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  3 0
  آخرش ما نفهمیدیم چرا دولت خودش تورم را افزایش میدهد بعد حقوق را افزایش میدهد ؟ این کار تا کی ادامه خواهد داشت ؟ واقعا یک اقتصاددان در این مملکت نیست /؟؟؟؟؟ این اساتید دانشگاهی اقتصاد و فعالان متخصص واقعا چیزی حالیشون نیست یا دولتها با آنها کار نمیکنند ؟ بروید ژاپن و کشورهای اسکاندیناوی را ببینید تورم بی معنا است
 • ناصر IR ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  0 0
  سلام دانشگاه های وزرات علوم افزایش 30 درصد اعمال کردند... و این خلاف عدالت سازمان برنامه و بودجه است
 • احسان IR ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  1 0
  میگم دولت فقط برا کارمندا پس این کارگرای بدبخت کجا و چه جایی در این مملکت دارن چرا عدالت نیست
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  0 0
  سلام این بخشنامه شامل کلیه کارمندان است ولی در وزارت علوم بادخالت معاون مالی وزارت ۳۰درصد از این بودجه را به اعضائ هیات علمی تخصیص دادند و۲۰ درصدبرای کارمندان،کار کاملا خلاف قانون و متن بخشنامه که صریحا اشاره کرده برای افزایش حقوق کارمندان،