مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
۰ نفر

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ملایر از بروز حریق در کارخانه تولید کاغذ در محور ابتدای ملایر- اراک خبر داد و گفت: در تماس تلفنی یکی از شهروندان با سامانه ۱۲۵ رخ دادن حریق در یکی از کارخانه‌های تولید کاغذ در حوالی حاشیه شهر ملایر گزارش شد.

آتش کارخانه کاغذ

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، حسین روستایی افزود: با توجه به حساسیت حادثه، به‌محض اطلاع سریعاً دو دستگاه خودروی سنگین با تجهیزات کامل همراه نیروهای آتش‌نشان به محل اعلامی اعزام شد و آتش‌نشانان به‌محض رسیدن با رعایت اصول ایمنی وارد عمل شدند.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ملایر، استان همدان بیان کرد: مشاهده شد در انبار کارخانه به علت تجمع و دپو کردن کاغذ و کارتن مستعمل حریق ایجادشده است، با تشکیل سه تیم و استقرار هر تیم در جبهه‌های اطراف حریق، آتش اطفاء و مهار شد.

وی افزود: به علت حجم زیاد شعله و حریق از مرکز تقاضای نیروی کمکی شد که با رسیدن و ملحق شدن خودروی سوم در عملیات موفق شدند نسبت به سردسازی منطقه فوق اقدام و حریق را به‌طور کامل اطفاء کنند.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی ملایر اظهار کرد: علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است، در این حادثه خوشبختانه به کسی آسیب جانی نرسیده و فقط طی گفته مالک تقریباً حدود ۵۰ تن از کارتن‌های مستعمل مورد حریق قرارگرفته و از بین رفته است.

وی با اشاره به گرم شدن هوا، نسبت به جمع‌آوری و آتش زدن خار و خاشاک توسط شهروندان هشدار داد و یادآور شد: در بعضی مواقع شهروندان به بهانه پاک‌سازی محیط، به آتش زدن خار و خاشاک موجود در محیط شهری و حاشیه شهری اقدام می‌کنند.

روستایی خاطرنشان کرد: در طول روزهای گذشته در پی اعلام شهروندان به سامانه ۱۲۵ مبنی بر وجود حریق در مکان‌های مختلف شهر رخ داد که به‌محض رسیدن مشاهده شد علت آتش‌سوزی جمع‌آوری مقدار زیاد خار و خاشاک درون‌شهری و محیط حاشیه شهر بوده که تبدیل به حریق گسترده شده است.

وی گفت: همین عامل علاوه بر آلوده کردن محیط‌زیست، باعث سرایت حریق به منازل و اماکن مسکونی و تجاری در حوالی بروز حریق شده و متحمل خسارت‌های سنگین و جبران‌ناپذیری می‌شود بنابراین شهروندان توجه داشته باشند که از آتش زدن خار و خاشاک به‌طورجدی خودداری کنند.

کد خبر 517411

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha