مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
۰ نفر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: ۱۰ هزار میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده از کرونا در این استان اختصاص می‌یابد.

واحد توليدي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری افزود: حمایت از واحدهای کسب و کار و بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده از شرایط شیوع ویروس کرونا ضرورت دارد، از همین رو این تسهیلات با نرخ بهره ۱۲ درصد و دوره تنفس چهار ماهه به بانک‌های استان ابلاغ شده است.

وی یادآورشد: پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده از کرونا در استان تهران به استناد تبصره ۱۱ مصوبه شانزدهمن جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و ابلاغ معاونت اقتصادی ریاست جمهوری در استان اجرایی شده است و بر این اساس واحدهای کسب و کار آسیب‌دیده از ویروس کرونا باید با ثبت نام در سامانه کارا و تکمیل فرایند پذیرش برای اخذ تسهیلات اقدام کنند.

عسگری اظهارداشت: برای واحدهای کسب و کار که در رسته تعطیل شده بر اساس مصوبه قرار بگیرند، به ازای هر نیروی شاغل ۱۶ میلیون تومان تسهیلات تعیین شده که ۵۰ درصد برای تامین هزینه‌های دستمزد و ۵۰ درصد دیگر برای سایر هزینه‌های عملیاتی در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در مورد وثایق و تضامین قابل دریافت از واحدهای کسب و کار تصریح کرد: برای تسهیلات تا سقف ۱۶ میلیون تومان سفته، از ۱۶ تا ۴۸ میلیون تومان سفته به همراه یک ضامن، از ۴۸ تا ۱۶۰ میلیون تومان سفته با ۲ ضامن، از ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان سفته با ۳ضامن و بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان ارائه تضمین صادره از سوی صندوق‌های ضمانت و یا بنا به تشخیص بانک وثیقه دریافت می‌شود.

عسگری ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی استان می‌توانند با ثبت درخواست در سامانه مربوطه و تکمیل فرایند ثبت نام نسبت به اخذ تسهیلات اقدام و موسسات اعتباری مکلفند ظرف یک هفته پس از مراجعه واحدهای کسب و کار و تکمیل مدارک و مستندات، نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: جایگزین کردن تسهیلات اعطایی توسط موسسه اعتباری بابت تسویه بدهی‌های غیر جاری و یا تامین وجه چک‌های برگشتی مغایر با اهداف حمایتی دستورالعمل بوده و ممنوع است.

کد خبر 516630

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha