پرونده قتل رومینا، دختربچه تالشی به دست پدرش با بازداشت پسری که عکس او را منتشر کرده بود وارد مرحله تازه‌ای شد.

رومینا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شرق، بازداشت بهمن، جوانی که با رومینا ارتباط داشت و این ارتباط منجر به قتل رومینا شد، در آخرین ساعات جمعه در تالش اتفاق افتاد. این مرد یک روز قبل از بازداشت در مصاحبه‌ای ویدئویی گفته بود عموی رومینا او را تهدید به قتل کرده است.

بهمن در توضیحاتی که درباره رابطه‌اش با رومینا داده، گفته است: من و رومینا دو سال قبل از این حادثه با هم آشنا شدیم و من قصد داشتم با رومینا ازدواج کنم.

بهمن به منتقدانش که او را متهم به رابطه با یک کودک کرده‌اند هم گفت: خیلی مردان سن‌بالا هستند که چون پول دارند با دختران کم‌سن‌وسال ازدواج می‌کنند، چرا کار من بد بوده است؟ من رومینا را دوست داشتم.

آن‌طور که اطرافیان رومینا می‌گویند، بهمن موضوع خواستگاری را به یکی از نزدیکان پدر رومینا گفته و او نیز جواب داده بوده خانواده رومینا با این ازدواج موافقت نمی‌کنند. بااین‌حال بهمن یا خانواده او هیچ‌وقت برای خواستگاری رسمی و صحبت رودررو پا پیش نگذاشتند و موضوع زمانی جدی شد که  خانواده رومینا متوجه شدند او از خانه فرار کرده است.

 • مادر رومینا: فکر می‌کردم دخترم خودکشی کرده است

مادر رومینا که این روزها داغدار دخترش است و روزهای سختی را می‌گذراند، درباره آنچه اتفاق افتاد، گفت: پدر رومینا مرد سخت‌گیری بود. البته او رومینا را از ته قلبش دوست داشت. وقتی به ما گفته شد بهمن خواستگار رومیناست، پدرش گفت رومینا را به بهمن نمی‌دهد. ما دو ماه بود که متوجه این رابطه شده بودیم. پدر رومینا طناب و مرگ موش آورد و به من گفت به رومینا بگو اگر می‌خواهد با آن پسر ازدواج کند بهتر است خودش را بکشد. حتی به من گفت تو یاد بده چطور این کار را بکند.

این زن در گفته‌هایش چندبار تأکید کرده پدر رومینا او را دوست داشت، اما فردی سخت‌گیر است.

او ادامه داد: پدر رومینا درباره دخترمان سخت‌گیری می‌کرد. نسبت به کارهای او حساسیت نشان می‌داد و لباس‌پوشیدن او برایش مهم بود. چند روز قبل از حادثه دلخوری‌ای بین آنها پیش آمده بود. پدر رومینا برای او تی‌شرت خرید و به خانه آمد. رومینا را بغل کرد و گفت من تو را از ته‌ قلبم دوست دارم. رومینا و پدرش هر دو گریه کردند، من هم گریه کردم.

وی درباره شب فرار رومینا گفت: آن شب شام خوردیم و رومینا کتری را برای جوش‌آمدن آب روی اجاق گذاشت. کتری که جوش آمد، پدر رومینا خودش برای دم‌کردن چای رفت و گفت رومینا دستش را می‌سوزاند. بعد که چای دم کشید، رومینا چای آورد.

او درباره این شایعه که رومینا در چای پدر و مادرش قرص خواب‌آور ریخته بود، گفت: چای را رومینا آورد و من هم نمی‌دانم قرص ریخته یا چه شده بود، اما بعد از خوردن چای همه ما خوابیدیم. صبح که بیدار شدیم، دیدم رومینا نیست. همه‌جا را گشتیم. پشت خانه را هم دیدیم، چون پدرش گفت ممکن است خودکشی کرده باشد.

این زن که با صدای بلند گریه می‌کرد، گفت: من نامه‌ای روی میز رومینا پیدا کردم که نوشته بود شما می‌خواستید من بمیرم. فکر کنید حالا هم من برای شما مرده‌ام. ما تا چند روز فکر می‌کردیم رومینا خودکشی کرده است و دنبال جسد او بودیم تا اینکه عکسی به ما نشان دادند که رومینا با بهمن فرار کرده است و پدر رومینا آنجا بود که خیلی عصبانی شد.

 • فریب خوردیم

پدر بهمن هم درباره رابطه پسرش با رومینا گفت: وقتی آنها فرار کردند، من تازه فهمیدم چه شده است. بعد با پدر رومینا تماس گرفتیم و گفتیم حالا که فرار کرده‌اند بیا و رضایت بده بچه‌ها را به عقد هم درآوریم. او به همراه چند مرد دیگر از اقوامش به خانه دخترم در آستارا آمد. عاقد خبر کردیم و کارهای محضری را انجام دادیم، حتی برگه‌ای را که عکس روی آن می‌چسبانند تا آزمایش انجام شود هم از محضر گرفتیم. من متوجه شدم پدر رومینا منتظر کسی است. گفتیم عقد را شروع کنیم، گفت حالا صبر کنید. زنگ را که زدند، پدر رومینا در را باز کرد و دیدیم که مأموران پلیس هستند. آنها بهمن را بازداشت کردند. ما هرگز فکر نمی‌کردیم چنین اتفاقی بیفتد. پدر رومینا ما را گول زد.

 • انتشار عکس خواست رومینا بود

عصبانیت پدر رومینا با انتشار عکسی از دخترش به اوج رسید.

بهمن چند روز بعد از فرار با رومینا عکسی از خودش و رومینا در فضای مجازی منتشر کرد تا به این وسیله اعلام کند او رومینا را از خانواده‌اش دزدیده است و همین هم عصبانیت پدر متعصب را به اوج رساند. این در حالی است که بهمن پیش از این گفته بود رومینا درباره اینکه پدرش فردی متعصب است و درباره رومینا بسیار سخت‌گیری می‌کند صحبت کرده بود و می‌دانست پدر رومینا دخترش را به‌خاطر بهمن تحت فشار قرار داده است.

او درباره اینکه باوجوداین چرا اقدام به انتشار عکس کرده است، گفت: من رومینا را به خانه خواهرم بردم و چند روزی آنجا میهمان بودیم. رومینا از من خواست عکسی منتشر کنم تا مشخص شود که با هم فرار کرده‌ایم. چون رومینا خواست، من این کار را کردم. من آن دختر را دوست داشتم.

بهمن گفت: من حالا هم اذیت می‌شوم. مردم می‌گویند تا به حال دو دختر دیگر را هم فراری داده‌ام، درحالی‌که دروغ است. من این کار را نکرده‌ام. مردم می‌گویند مقصر تو بودی، اما من نمی‌خواستم این‌طور شود. عموی رومینا با من تماس گرفت و من را تهدید کرد و گفت من را با گلوله می‌کشد. آنها من را تهدید می‌کنند.

بعد از مصاحبه‌های بهمن، این جوان که مدعی شده بود ممکن است به قتل برسد، از سوی مأموران به دستور بازپرس به اتهام آدم‌ربایی و شواهد به‌دست‌آمده درباره اینکه بهمن در تحریک پدر رومینا برای قتل نقش داشته است بازداشت شد.

 • شبی که رومینا کشته شد

مادر رومینا تنها شاهد قتل دخترش است. او درباره اینکه رومینا چطور کشته شد، گفت: رومینا و برادرش خوابیده بودند، من هم به سمت حمام رفتم. چند تکه لباس برای شستن داشتم. رفتم که لباس‌ها را بشویم، یک‌دفعه پدر رومینا به حمام آمد و در را روی من بست. همان لحظه فهمیدم همه‌چیز تمام شد. فریاد زدم، به در کوبیدم، جیغ کشیدم و کمک خواستم. وقتی توانستم بیرون بیایم که کار از کار گذشته بود و پدر رومینا او را کشته بود. بعد با همان داس بیرون رفت و مردم را خبر کرد. من نمی‌توانم این مرد را ببخشم و از او طلاق خواهم گرفت. من اصلا نمی‌توانم دیگر در روی او نگاه کنم. گردن رومینا را زده بود. من قصاص می‌خواهم. 

این زن درباره نحوه آشنایی رومینا و بهمن گفت: بهمن در همین روستا زندگی می‌کند. از مقابل خانه ما رد می‌شد و این‌طوری رومینا را دیده بود. البته او به همسایه ما که نسبت فامیلی هم داریم گفته بود رومینا را می‌خواهد، اما همسایه به ما چیزی نگفت و از خودش گفته بود که این خانواده به تو دختر نمی‌دهند.

بنا بر این گزارش، پدر رومینا به اتهام قتل دخترش همچنان در بازداشت است و بازداشت بهمن به اتهام آدم‌ربایی و تحریک به قتل، این پرونده را وارد مرحله جدیدی کرده. گفته شده برای رسیدگی به این پرونده دستور ویژه صادر شده است. 

کد خبر 516140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 13
 • US ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  29 27
  ازدواج بدون رضايت پدر و مادر هرگز سرانجام نداره و خوشبختي درونش نيست شبكه هاي ماهواره و اينترنت نسل جوانان را ويران كردند لعنت به اسرائيل و آمريكا
 • علی IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  34 21
  خدارحمتش کنه،..این جوانها را محیط اطراف و مخصوصااین فضای ناامن و غیرحقیقی مجازی کاملا به انحراف می کشانه،همه آدم ها درقبال هم دیگرمسئول هستیم.
 • US ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  56 13
  آن پدر نبود بلکه یک حیوان درنده بود.. اورا به همان شکل که دختر زیبا و معصوم خودرا با بیرحمی تمام به قتل رساننده بود باید مجازات نمود
 • delaram IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  66 10
  تنها چیزی ک خیلی مشخصه اینه ک اون مرد ی پدر نبوده حیوون بوده دخترت هر کاریم کرده باشه دخترته و پدرها عاشق دخترشونن ادم نمیاد هیچ وقت کسی ک عاشقه رو و جزوی از وجودشه اذیت بکنه چ برسه ب اینکه اینقدر وحشیانه بکشتش یعنی ایران داره میشه عین زمانی ک عربها دختر زنده ب گور میکردن
  • بنده حقیر خدا IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
   19 31
   زود قضاوت نکن اقای عالم ، وقتی دختر داشته باشی و غیرت ورزی کنی وو بعد ببینی دخترت با حیایی تمام با یک بیگانه و نامحرم ناموزون عکس سلفی انداخته اند و در فضای مجازی پخش می کنند تنها چیزی که فکر می کنی این است که این لکه ننگ را چگونه از دامنت بشویی میشود قتل ،،، دیگرانی که نه غیرت براشون مهمه ونه قوانین اسلام خیلی فورمالیته می گیرند قضیه رو ، اگر پدر را از مدیریت خانواده حذف کنی و دور بزنی نتیجه طیبهی اش می شود این ، خدا وند متعال فرموده بهضی را بر بعضی برتری دادیم ووونه اینکه دختر خانوم با قرص خواب اور والدینش را مسموم کند و مسیر هوسرانی مهیا و پشت پازدن بر قوانین اسمانی و زمینی را دنبال کنه وووووووو
 • IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  61 24
  با وجود اینکه رومینا اشتباه کرده بود ولی او ناپخته و خام بوده و همین دلیل محکمی است که ثابت کند پدر رومینا مردی وحشی و بدون منطق بوده او میتوانست دخترش را طوری دیگر ادب کند و او را متوجه اشتباهش میکرد
 • لاوین IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  26 8
  اون پسره اوضی که یک خانواده را نابود کرده را باید کشت .
  • مژگان IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
   12 23
   اون پسره عوضی نبوده و قصدش ازدواج بوده و رومینا هم راضی بوده فاصله سنی یک عدد مهم احساس خوبی بوده این دختر جوان در کنار بهمن داشته که نتیجه بی مهری و زور گوییهای پدر بد اخلاقش بوده اون دختر انسان بوده و حق زندگی داشته بهمن هر چی بوده به بدی پدر قاتل رومینا نبوده رومینا این موجود دوست داشتنی و زیبا مخلوق عزیز خالق یکتا که به جای او (خدا)تصمیم به گرفتن جان و زندگی مخلوقاتش میکنیم
 • s.m CH ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  35 3
  چرا دادگاه رومینا را برای مدتی به بهزیستی یا مددکار اجتماعی نسپرد با اینکه در دخترک گفته بود مرا به خانه نفرستید پدرم مرا خواهد کشت
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  14 3
  واقعا کاش میشد زمان را به عقب برگرداند و از کشته شدن این دختر بی گناه جلوگیری کرد در این مدت اتفاق های تلخی در کشور ما رخ داده ولی برای من این اتفاق خیلی سخت تر و غم انگیزتر بود بطوری که چهره این دختربی گناه از جلوی چشمانم نمی رود
 • IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  20 8
  کسی که اسمتو گداشتی بنده حقیر خدا لطفا ایه های خدارو به نفع خودتون تفسیر نکنید همین کارها رومیکنید که بعضی مردم ازاسلام ایمون کم شده. بعدش هم شما که خودت زود قضاوت کردی متنو بادقت بخون مادررومینا گفته مطمئن نیستم مارو مسموم کرده یانه ....غیرت هم چیزی نیست ک به تویاددادن نگفتن اگر زن و دخترت اشتباهی کرد بکششون و اینطوری میشی باغیرت بنده حقیر خدا
 • ku36 IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  16 2
  من نظر كاربران محترم را به موضوع فراري دادن دختر كه در شهرستانهاي تالش و آستارا و قسمتي از آذربايجان رايج است جلب ميكنم كه اگر پدر دختر راضي نباشد دختر با پسر مورد علاقه اش به خانه يكي از اقوام پسر برده ميشود و با حضور ريش سفيدان قضيه فيصله يافته و عقد جاري ميشود موضوعي كه اينجا روشن نيست اين است كه نيروي انتظامي به هيچوجه حق عودت دختر را به پدرش نداشته چون همه اهالي منطقه به عواقب اين مسئله آگاه هستند و عاقدي هم كه آنجا بوده مقصر است و جريان زياد است و در اينجا نمي گنجد
 • اتنا IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  1 9
  این دختر و خيلي از جوان دیگر قربانی تعصب شدند و ما مجبوریم سکوت کنیم درحالی که اصلا منصفانه نیست
 • N IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  3 3
  چرا به حقوق دختر ها اهمیت داده نمی شه پس کو این عدالتی که می گفتن اون پدر حقشه که قصاص بشه یکم وجدان داشته باشن لعنت به همچین پدری که همچین کاری می کنه
 • IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
  2 5
  واقعا متاسفم ،حیف اون دختر ک قدرشو ندونستی ،اگہ از غیرت دم میزنی باید خودتم میکشدی ،زورت ب خودت نمیرسہ بدبخت روانی خودت بی ابرو بودی ن دخترت خر
 • سحر IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  0 2
  واقعانبایداینکارومیکردآخه مگه عاشقی گناه چراتوکشورماهمچین خرافاتیه واسه همینم همه دارن ازایران میرن به خاطرهمین تعصب های مزخرفی که دارن