استاندار سمنان گفت: استان سمنان بر اساس آمارها و اسناد موجود، استان بیست و نهم کشور در شاخص تورم و گرانی است.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا آشناگر در دیدار با آیت الله سید محمد شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان اظهار کرد: مجموعه مدیریتی استان در بحث مدیریت کرونا با همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط به صورت کاملا هماهنگ عمل کرد و در نتیجه این هماهنگی توانستند به سرعت بر این ویروس و شرایط ناشی از آن مسلط شود.

استاندار سمنان گفت: تقریبا همزمان با مشاهده اولین مورد ابتلا به کرونا در استان قم، استان سمنان نیز درگیر این ویروس و شیوع بالا کروناویروس شد.

وی بیان  کرد: تلاش شد تا از همان ابتدا و حتی در زمان برگزاری انتخابات، تمامی تدابیر در جهت کنترل و کاهش شیوع این ویروس اندیشیده شود به وضعیت بسیار خوب مراکز بهداشتی و درمانی استان پرداخت. استان سمنان یکی از استان‌های صدرنشین کشور در بحث امکانات و تجهیزات پزشکی است و خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده و دپوی مناسب اقلام پزشکی در طی دوران پیک این بیماری در سطح استان با هیچ مشکل جدی در این زمینه مواجه نشد.

آشناگر به افزایش تولید محصولات بهداشتی در استان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر نیز با تغییر خط تولید برخی کارخانجات و تولید اقلام مختلف پزشکی و بهداشتی به استانهای دیگر نیز خدمات رسانی می کنیم. ‌

وی گفت: با وجود سرعت انتشار بالای بیماری در سطح استان تعداد بستری شدگان این بیماری در بیمارستانهای مشخص شده ی استان از مرز ۵۲۰ نفر فراتر نرفت و در حال حاضر نیز تنها ۴۰ نفر به دلیل ابتلا به کووید۱۹ در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند.

این مسئول با تجلیل از تلاش کادر پزشکی و پرستاری و درمانی استان از این قشر به عنوان ایثارگرانی که عاشقانه در جهت سلامت مردم تلاش می‌کنند یاد کرد و افزود: با کمک این عزیزان و همراهی و همکاری بسیار خوب مردم استان در حال حاضر شاهد مهار این بیماری در استان بوده و شهرستانهای شاهرود و میامی در منطقه شرق استان هم اکنون در وضعیت سفید قرار داشته و بزودی بر تعداد شهرستانهای استان با وضعیت سفید افزوده خواهد شد. ‌

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا استان سمنان با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان و هم‌جواری با هشت استان بزرگ کشور که عمدتا از کانون‌های شیوع بیماری نیز به‌شمار می رفتند بر نقش فعالانه جوانان و اقشار دانشگاهی استان در همکاری در راه اندازی اپلیکیشن سفارش برخط و توزیع اقلام بهداشتی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: طی فعالیت این سامانه برخط، بیش از ۲۰۰۰۰ خانوار هم‌استانی، در شرایط دشوار و کمبود، اقلام بهداشتی را در منازل خود دریافت کردند.

آشناگر گفت: در این راستا نیروهای مسلح مستقر در استان اعم از سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و ارتش بسیار فعالانه و دلسوزانه وارد عمل شده و با همکاری دهیاران، بخشداران و دیگر مسولان استان، اقدامات ماندگاری را به یادگار گذاشتند. ‌

وی ادامه داد: استان سمنان از جمله استان‌هایی است که به واسطه بیماریابی و غربالگری مناسب، در میزان ابتلا و شناسایی بیماران در میانگین بالای کشوری قرار گرفته بود. ضمن این‌که استان سمنان از نظر میزان مرگ و میر جزو استان‌های انتهایی جدول است که این مهم نشان از تعامل و همکاری خوب مردم و تلاش کادر درمان استان دارد.

استاندار سمنان همچنین در این دیدار با قدردانی از آیت الله شاهچراغی در تبعیت از اقدامات و تصمیمات کارشناسی ستاد مدیریت مقابله با کرونا از همکاری بسیار خوب روحانیون و ائمه جمعه و جماعات استان و نیز هیئت امنای مساجد و اماکن متبرکه استان تشکر کرد و گفت: با وجود وارد آمدن خسارات و زیان‌های فراوان به کسبه، بازاریان و اقشار مختلف مردم، اما در سطح استان شاهد همکاری و مساعدت کامل مردم با مسئولان اجرایی مقابله با کرونا بودیم که این مهم بسیار جای قدردانی و تشکر دارد. ‌

آشناگر با تایید دغدغه آیت‌الله شاهچراغی در خصوص وجود تورم در کشور گفت: کشور ما در شرایط بسیار خاصی قرار دارد و وجود تحریم های ظالمانه و نیز مشکلات ناشی از کرونا تنگناهای مختلفی را به کشور ما تحمیل کرده است اما با این حال استان سمنان بر اساس آمارها و اسناد موجود، بیست و نهمین استان کشور در بحث تورم و گرانی است.

این مقام ارشد اجرایی به شرایط مناسب اشتغال و تولید در استان پرداخت و اظهار کرد: استان سمنان از نظر اشتغال همواره جزو استان‌های بالای جدول کشور بوده است.

استاندار سمنان اظهار امیدواری کرد: با تداوم اقدامات دولت و همراهی مردم شاهد کاهش مشکلات اقتصادی و تورم در کشور باشیم.

کد خبر 515979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار