طی روزهای اخیر در کرمان داستان اهدای یک میلیون گل رز که مهریه یک بانو بوده است دست به دست چرخید. فیلمی از کامیون‌هایی مملو از گل رز در گلزار شهدای شهر کرمان پخش شده بود که در واقع این گل‌های رز، مهریه‌ زنی بود که از همسرش جدا شده است.

گل مهریه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان درباره انتشار ویدئویی در فضای مجازی مبنی بر اجرای مهریه یک میلیون شاخه گل در گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: نتایج بررسی های اولیه انجام شده از سوی دستگاه قضایی استان کرمان بیانگر آن است که محل اجرای تعهدات طبق موافقت کتبی زوجین پارکینگ همجوار گلزار شهدای کرمان بوده و این اقدام در محل مذکور با حضور مامور اجرای اداره ثبت اسناد شهر کرمان انجام شده است.

وی یادآور شد: زوجه پس از تحویل گرفتن گل ها، بدون انجام هرگونه هماهنگی با مراجع مربوطه و اخذ مجوزهای لازم اقدام به انتقال بخشی از گل ها به محل گلزار شهدا کرده است.

عالی ترین مقام دستگاه قضایی در استان کرمان خاطرنشان کرد: دلیل انتخاب گلزار شهدای کرمان به عنوان محل اجرای این اجراییه یک سوال جدی است و بنا به نتایج بررسی های انجام شده، مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان پس از کسب اطلاع از چنین موضوعی بلافاصله دستور جلوگیری از تخلیه این گل‌ها را صادر کرده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان در پاسخ به این سوال که چرا کرمان به عنوان محل اجراییه مهریه یک میلیون شاخه گل انتخاب شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه محل اقامت زوج (مدیون) کرمان بوده است، این نیابت به اداره ثبت اسناد کرمان ارسال شده است.

موحد تاکید کرد: نماینده ای از دادگستری استان در محل اجرای این اجراییه حضور نداشته و فرد حاضر و مصاحبه کننده در این ویدئو، کارشناس رسمی گل و گیاه بوده که طبق درخواست زوجه در محل جهت سنجش سلامت و کیفیت گل ها حاضر شده است.

وی با تاکید بر این مطلب که اجازه نخواهیم داد عده ای مسایل شخصی خود را با احساسات مردم شهید پرور گره بزنند، گفت: دستگاه قضایی استان کرمان بررسی های تخصصی خود را در چارچوب قانون و به منظور شفاف سازی ابعاد مختلف این اقدام در دست انجام دارد و نتایج آن را به صورت کامل از طریق رسانه های رسمی استان و کشور اطلاع رسانی خواهد کرد.

کد خبر 515890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  یعنی اگر کسی گل فرستاد بی احترامی کرده؟
  • US ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
   0 0
   احترام گذاشتن و تحویل مهریه فرق می کنه با اینکه یک نفر برای پرداخت یک مهریه ی عجیب و غریب دست به چنین کاری که بیشتر جنبه ی لجبازی داشته بزنه. لابد زوج ا آدم صاحب نفوذی بوده که قدرت تهیه ی این تعداد شاخه گل رو به طور همزمان داشته. بعد هم فکر نمی کنید در همین زمان تهیه ی گل برای افراد دیگری که مراسمی داشتن چقدر مشکل شده و با چه قیمتی به دستشون رسیده؟
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
  1 0
  فمنیستهای خودخواه اجازه بازنگری در قوانین مهریه را نمی دهند
 • حسن سلمانی IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  1 0
  چرا این علمایی که همه جا تشریف دارند فکری بحال این مهریه هایی الکی نمکنن. این چه رسمی هستش که هر چی میتونن مهر کنن و هر مقداری و شده یه شمشیر دست زنان و مردان هنگام طلاق و جدایی؟!!!