دونالد ترامپ در پی اختلاف پیدا کردن با شبکه اجتماعی توییتر، از طریق «حساب توییتری» خود تهدید کرد که از دسترسی مردم کشورش به شبکه‌های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد.

ترامپ - توییتر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، شرکت توییتر ساعاتی پیش پیام‌های توییتری ترامپ را گمراه‌کننده خوانده و او نیز در مقابل این شبکه را به مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا متهم کرده بود. ترامپ در پیام توئیتری تازه‌ای نوشت: جمهوری خواهان احساس می‌کنند که شبکه‌های اجتماعی روی هم رفته صدای محافظه‌کاران را خاموش و از رسیدن سخنان و نظرهای آنان به مردم جلوگیری می‌کنند.

وی افزود: در نتیجه پیش از اینکه اجازه دهم چنین اتقاقی رخ دهد، یا با قدرت آن‌ها را در وادار به پذیرش مقررات و عمل در چارچوب قوانین و در غیر این صورت همه آن‌ها را تعطیل خواهیم کرد.

ترامپ ادامه داد: ما در سال ۲۰۱۶ نیز شاهد تلاش شبکه‌های اجتماعی برای رسیدن به چنین مقصودی بودیم، اما موفق نشدند و شکست خوردند. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم یک نسخه پیچیده‌تر از همان قضه دوباره رخ دهد. همان گونه که نمی‌توانیم اجازه دهیم رای گیری گسترده باای میل (پست الکترونیک) در این کشور برگزار شود، زیرا هر کسی می‌تواند اقدام به تقلب، جعل و دزدی آرای مردم کند و هر کس که بیشتر تقلب کرده باشد، پیروز میدان مبارزه خواهد بود؛ که درست همانند عملکرد شبکه‌های اجتماعی است، پس هم اکنون خود را پاکسازی کنید.

به گزارش پایگاه اینترنتی ورج، شبکه اجتماعی توییتر روز سه‌شنبه پیش از انتشار تازه‌ترین پیام ترامپ، برای نخستین بار با نشر ادعاهای بی‌اساس وی در این پلتفرم برخورد کرد و توییت‌های وی را درباره رای‌گیری پستی «گمراه کننده» خواند.

توییتر با فراهم کردن گزینه راستی‌سنجی برای پیام‌های توئیتری رئیس‌جمهوری آمریکا، صحت اطلاعات و ادعاهایی را که وی در اکانت توییتری خود منتشر می‌کند، زیرسوال برد.

به گفته سخنگوی توییتر، از آنجا که این توییت‌های ترامپ، حاوی اطلاعاتی گمراه کننده درباره فرآیندهای انتخاباتی بوده، برچسب‌گذاری می‌شوند تا اطلاعات درست درباره رای‌گیری پستی در اختیار کاربران قرار گیرد.

ترامپ نیز در واکنش تندی که از وی انتظار می‌رفت، توییت کرد که این شبکه اجتماعی در انتخابات ۲۰۲۰ مداخله کرده و آزادی بیان را سرکوب می‌کند.

به گفته سخنگوی توییتر، برخورد اخیر با ترامپ در راستای سیاست جدید این شبکه اجتماعی برای محدود کردن انتشار محتواهای مخرب و گمراه کننده درباره همه‌گیری کروناست. این درحالیست که این مقررات در مورد توییت‌های پیشین رئیس جمهوری آمریکا درباره موثر بودن داروی هیدروکسی‌کلروکین در درمان بیماری کووید – ۱۹ اعمال نشده است.

کد خبر 515654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =