مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: با اجرای طرح‌های آموزشی برای کشاورزان، کشت گیاهان علوفه‌ای مناسب با شرایط اقلیمی قم در سطح مناطق مختلف استان رونق می‌گیرد.

علوفه‌

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا حاجی رضا افزود: در راستای اجرای طرح تغییر الگوی کشت استان، برنامه‌های آموزشی برای آشنایی هرچه بیشتر کشاورزان مناطق مختلف قم با کشت گیاهان علوفه‌ای برگزار و راهکارهای توسعه این نوع کشت ترویج می‌شود.

حاجی رضا بیان کرد: قم ازجمله قطب‌های مهم دام‌پروری کشور است که تامین علوفه دام در آن اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل تلاش می‌کنیم با همکاری کشاورزان، بخشی قابل‌توجهی از نیاز دامداران به علوفه را در داخل محدوده استان تامین کنیم.

این مسئول ادامه داد: در جریان ترویج کشت گیاهان علوفه‌ای در قم، محصولاتی به کشاورزان معرفی می‌شود که با شرایط آب و هوایی استان سازگار بوده و از نظر اقتصادی برای بهره‌برداران دارای ارزش‌افزوده اقتصادی باشد.

وی گفت: استقبال کشاورزان از این طرح موجب تقویت دامداری استان نیز خواهد شد، چراکه تامین علوفه همواره یکی از دغدغه‌های اصلی دامداران است و اگر آنان بتوانند علوفه موردنیاز خود را در سطح استان تامین کنند، برای ادامه کار ازنظر اقتصادی با شرایط مناسبت‌تری مواجه خواهند شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی قم تصریح کرد: ازآنجا که جمعیت هدف برای اجرای این طرح در مناطق روستایی استان ساکن هستند، سازمان جهاد کشاورزی قم برنامه‌های مختلفی را در قالب طرح‌های ترویجی و آموزشی به‌صورت میدانی در این مناطق برگزار می‌کند تا کشاورزان استان به‌صورت مستمر با مزایای کشت گیاهان علوفه‌ای آشنا شوند و به سمت آن گرایش پیدا کنند.

کد خبر 515375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

دیدگاه خوانندگان