مردی از اهالی تالش اول خرداد امسال با انگیزه ناموسی به طرزی هولناک سر دختر ۱۳ ساله‌اش را با داس برید.

قتل

به گزارش همشهری آتلاین به نقل از رکنا، «رومینا» دانش‌آموز ۱۳ ساله تالشی به جرم فرار با پسری که دوستش داشت دستگیر و علیرغم اینکه اصرار کرده بود او را به پدرش تحویل ندهند، به خانواده‌اش بازگردانده شد.

 • قتل رومینا در خواب

کانال های محلی تالش عصر اول خرداد از یک قتل فجیع ناموسی خبر دادند. دختری ۱۳ ساله در سفید سنگان لمیر از بخش حویق به دست پدرش در خواب سر بریده شد. رومینا دلباخته یکی از پسرهای همشهری شده بود. به گفته محلی‌ها مخالفت‌های شدید پدر دختر با ازدواج این دو به دلیل تفاوت های فرهنگی، آنها را به فکر فرار از منزل وا داشت. اما پیگیری های خانواده ها به دستگیری آنها توسط پلیس منجر می شود. به گفته افراد محلی، رومینا به دلیل حفظ امنیت جانی خود و آشنایی با خلقیات پدرش تمایل به بازگشت به خانه نداشت اما به ناچار و طبق قوانین به پدر خانواده تحویل داده می شود.

 • داستان عاشقانه رومینا به مرگی تلخ ختم شد

شنیده‌ها حاکی از آن است که پس از بازگشت رومینا به خانه، جو حاکم بر خانه نه تنها آرام نمی گیرد بلکه اختلافات و تحریکات خانوادگی بالا گرفته و آتش خشم پدر شعله ورتر می شود تا جایی که پدر در روز اول خرداد با خلوت کردن خانه گردن رومینای ۱۳ ساله را با استفاده از داس درحالی که او در خواب بود به طرز فجیعی از تن جدا می‌کند.

به گفته افراد محلی، پدر بعد از ارتکاب جرم با در دست داشتن داس از خانه خارج شده و به قتل دخترش اعتراف می کند و توسط پلیس بازداشت و به مراجع قضایی سپرده می شود.

مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی، پدر در جایگاه ولی دم در قتل فرزند، قصاص نمی‌شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می‌شود. هر چند هنوز باید منتظر مراحل قضائی آن باشیم.

در هر صورت قتل رومینا با واکنش های مختلفی از سوی اهالی منطقه این دختر نوجوان و افکار عمومی مواجه شده است. به واقع، اینگونه موارد از جمله جرائمی است که قلب افکار عمومی را در سینه می فشارد و شاید لازم است مجلس و قانون برای جلوگیری از تکرار این موارد تدابیر شدیدتری را اتخاذ کنند.

کد خبر 514898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • US ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  19 5
  حيوان كثيف
 • M.kh IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  37 4
  اگر جو خانه امن بود و پدر را تکیه گاه می دید که فرار نمیکرد.ننگ بر اون قانونی که مجبورش کرد به خانه ناامن برگردد
 • حسام US ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  66 6
  چون ولی دم یک دختر ۱۳ ساله پدرش است عملا پول دیه را خودش به خودش باید پرداخت کند و بعد هم آزاد میشه و میره پی کازش
 • محجمد جواد حاجی اقازاده روئسری GB ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  18 5
  این عمل یک جنایت است . اینکار ناموس پرستی نیست بلکه یک دیوانگی است.بلکه حماقت است . بی رحمی یک پدر بی تدبیر سبب ساز جنایت نا یخشنودنی گردید
 • الیس US ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  28 4
  قانون جنگل یعنی همین... وفتی درجنگل غزال زیبا وبیگناهی توسط ببر دریده میشود هیچ قانونی برای مجازات ببروجود ندارد چون قانون قانون جنگل است
 • محمد جواد GB ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  23 4
  این فرد پدر نیست بلکه یک جانور بی منطق و بی احساس میباشد. این جانور بی رحم را باید اعدام کرد
 • فرخنده هنرمند IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  15 6
  رضایت مادر برای آزادی ( قاتل ) پدر شرط نیست؟
 • شهریار IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  34 1
  دختر بیچاره به پلیس التماس میکنه که منو به پدرم تحویل ندین، میدونسته که پدره چقدر عصبیه، ولي پلیس هم به احترام قانون و عرف باید دختره را به صاحبش برمیگرداند، یعنی یه آدم دلسوز تو مجموعه پلیس نبوده که بابا یه چند روزی دختر بی پناه را به بهزیستی تحویل دهند و رو پدره کار روانشناسی بکنند تا صفرای پدره بخوابه، به نظر میاد پلیس باید جوابگوی افکار عمومی باشه
 • IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  32 4
  نیروی انتظامی هم کوتاهی کرده چون دختر قیل از تحویل گفته بوده مرا تحویل ندهید اینگونه مواقع باید تا آرام شدن جو بچه را تحویل ندهند
 • مصطفی IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  25 3
  پدر با اینکه مقصره ولی اون فردی که با وجود اصرار، دختر رو به خونه برگردونده مقصر اصلیه به نظرم. نباید به سادگی از عاملین این جنایت گذشت. بخاطر چند تا جوجه یک روزه زمین و زمان را به هم دوختند اما حالا همه سکوت کرده اند!
 • JP ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
  5 0
  بیچاره پدرش,سالها با کار و تلاش فرزند را با امید و ارزو بزرگ کنی اما فرزندت بجای جبران و پاداش زحماتت,بر تو بشورد و با تبانی با غیر علیه ات طغیان کند و رویای شیرینت را که همانا سعادت و خوشبختی اوست به کابوس بدل کند, رومینا خود و خانواده سر برید۔

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار