استاندار خوزستان ضمن عذرخواهی از مردم غیزانیه به دلیل کوتاهی‌های پیش‌آمده، گفت: ظرف دو هفته آینده آب به مشرحات و بخش غیزانیه بزرگ می‌رسد؛ همچنین شش کیلومتر از خط لوله آب فرسوده است که تا یک ماه دیگر برای تامین آب شرب پایدار تکمیل خواهد شد.

غلامرضا شریعتی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفت: برای حل مشکلات آب غیزانیه از سال ۹۶ به صورت جدی پیگیر قضیه بودیم چرا که پروژه بزرگی بوده که انجام شده است.

وی افزود: پروژه غیزانیه بزرگ بوده و کار رو به اتمام است و حدود ۴۵ ‌میلیارد تومان تا به الآن هزینه شده است و انشاءالله بخش غربی و مشرحات و همچنین بخش غیزانیه بزرگ حل خواهد شد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: ‌دوازدهم اردیبهشت آخرین بازدید من از پروژه بوده است و همانجا قول ۴۵ روزه به مردم دادم و خدا را شاکرم که کار طبق همان برنامه‌ریزی پیش رفته است و ظرف دو هفته آینده آب به مشرحات و بخش غیزانیه بزرگ وصل خواهد شد.

وی افزود: البته شش کیلومتر از صفیره به نزهه، خط لوله فرسوده است که اعتبار آن نیز تامین شده است و ظرف بازه زمانی یک الی یک و نیم ماه دیگر تکمیل خواهد شد و کار آبرسانی پایدار شده و کل روستاها آبرسانی خواهند شد.

شریعتی بیان کرد: مردم بالاخره حق دارند که در این شرایط آب را طلب کنند و وظیفه ما این است که آب مورد نیاز آنها را تامین کنیم.

وی افزود: مشکل آب غیزانیه یک مشکل پانزده ساله است و خط آبرسانی آن سال ۶۱ احداث شده و بعد از آن گسترش پیدا نکرده و بازسازی یا نوسازی نشده است و خط فرسوده‌ای بوده که از سال ۹۶ پروژه‌اش را آغاز کردیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: ۳۶ روستای دیگر هم هستند که آب آنها مشکلاتی دارد و بنا شده تا آبشان را از جای دیگری دریافت کنند و روستاهای غیزانیه آب پایدارتری داشته باشند.

وی افزود: در این مدت تانکرها را بیشتر کرده و به امور عشایر، منابع طبیعی و آبفای استان دستور دادیم تا آب مورد نیاز در این دو هفته را تا وصل شدن آب پایدار تامین کند.

شریعتی گفت: من از شورای بخش و مردم عزیز که همیشه همراهی و همکاری داشتند سپاسگزارم و از اینکه گله‌مندی و انتقادشان را به نحو صحیح منتقل می‌کنند تشکر دارم.

وی افزود: انشالله با کمک خدا به تعهد خود کمک خواهیم کرد و به همکاری بقیه نیز در این مسیر نیازمندیم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: دی ماه سال ۹۵ اولین بازدید من از غیزانیه بوده و در آنجا واقعا بابت مشکلات موجود در روستایی در نزدیکی‌های اهواز متاسف شدم و سه قول دادم، یکی برداشتن کانکس‌ها و استانداردسازی کلاس‌ها بود.

وی افزود: آب روستایی ظرف یک هفته آینده و شش کیلومتر ظرف یک ماه آینده تکمیل خواهد شد و آب پایدار مستمری برای غیزانیه حل خواهد شد و راه روستایی که کندتر پیش رفته است را نیز پیگیری و زیرساخت‌ها را به سمت توسعه و پیشرفت خواهیم داشت.

استاندار خوزستان در خصوص حوادث مربوط به تجمع اهالی غیزانیه، ضمن عذرخواهی از مردم، گفت: پایه و تکیه‌گاه نظام و دولت، مردم هستند؛ هرکوتاهی کردیم عذرخواهی می‌کنیم؛ حرف مردم حق است همیشه خود را بدهکار مردم می‌دانیم و ما در خدمت آنها هستیم.

کد خبر 514840

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی