رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف ۱۲۶ دستگاه خودرو احتکارشده فاقد پلاک از ۳ پارکینگ در حوالی خیابان یافت آباد، میدان هفت تیر و خیابان بهار به ارزش ۲۵ میلیارد تومان خبر داد.

خودرو ایرانی - پارکینگ خودرو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سردار علی ذوالقدری اظهار داشت: روز گذشته اخباری مبنی بر اینکه مالکان ۳ پارکینگ خودرویی در حوالی خیابان بهار، میدان هفت تیر و یافت آباد با سوءاستفاده از شرایط و وضعیت فعلی جامعه، تعداد قابل توجهی از انواع خودروهای ایرانی و خارجی دپو و جمع آوری کرده‌اند تا در فرصت مناسب با چند برابر قیمت واقعی آن را روانه بازار کنند دریافت کردیم.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی نشان از صحت اخبار داشت، گفت: با هماهنگی مقام قضائی روز گذشته مأموران در ۳ عملیات جداگانه برای دستگیری محتکران و بازرسی از محل‌های مذکور به نشانی‌های اعلامی اعزام و موفق شدند ابتدا از پارکینگ حوالی یافت آباد ۷۰ دستگاه انواع خودرو شامل بنز، پژ و ۲۰۶، تیبا، دنا و رانا کشف و مالک پارکینگ را نیز به اتهام احتکار خودرو دستگیر و به پلیس امنیت عمومی انتقال دهند.

سردار ذوالقدری تصریح کرد: مأموران در ادامه بررسی‌های خود از دو پارکینگ در حوالی میدان هفت تیر و خیابان بهار نیز ۵۶ دستگاه انواع خودرو خارجی و ایرانی شامل جک S۵، هایما، پژو ۴۰۵، مزدا ۳ و ساینا کشف و مالک این پارکینگ‌ها را نیز به همین اتهام دستگیر کردند و به پلیس امنیت عمومی تحویل دادند.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با بیان اینکه ارزش ریالی خودروهای کشف شده حدود ۲۵ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تحقیقات اولیه به دادسرا معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه برابر تصمیمات صورت گرفته هر گونه دپو و نگهداری خودروی فاقد پلاک در پارکینگ‌ها، احتکار محسوب شده و با محتکران برابر دستور قضائی برخورد خواهد شد، از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از این گونه پارکینگ‌ها مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

با ایجاد تلاطم در بازار خودروی کشور طی هفته های اخیر و افزایش بی سابقه قیمت انواع خودرو، تعدادی از افراد اقدام به خرید انواع خودرو و احتکار آنها برای فروش به مردم با قیمت گزافتر کرده اند. تاکنون موارد زیادی از احتکار خودرو در بسیاری از شهرهای کشور شناسایی شده و محتکران به دست قانون سپرده شده اند.

کد خبر 514339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار