استاندار البرز با اشاره به اینکه ادارات بعد از تعطیلات طبق روال گذشته فعالیت خود را از سر خواهند گرفت، گفت: تصمیم‌گیری در رابطه با بازگشایی پاساژها همچون گذشته، هفته آتی انجام خواهد شد.

پاساژ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، عزیزاله شهبازی، استاندار البرز، در حاشیه بیست و دومین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس‌جمهور و استانداران سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و تبریک عید سعید فطر، گفت: سوم خرداد روزی به‌یادماندنی در تقویم ایران اسلامی است، چراکه خرمشهر قهرمان پس از یک سال به دست رزمندگان اسلام آزاد شد.

وی ادامه داد: آماده می‌شویم که فردا در عید سعید فطر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمانان نماز این روز عزیز را برپا کنیم.

شهبازی گفت: در جلسه امروز هماهنگ روال جلسات قبلی، روسای کمیته‌ها گزارش‌های لازم را ارائه دادند و همچنان کلیدواژه اصلی این نشست رعایت بهداشت فردی و جمعی و پروتکل‌های بهداشتی بود.

وی افزود: مقرر شد موزه‌ها و اماکن تاریخی از فردا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شوند.

استاندار البرز با بیان اینکه در خصوص فعالیت آژانس‌های مسافرتی، پایان محدودیت مساجد و پاساژها، هفته آینده تصمیم‌گیری می‌شود، اضافه کرد: از ۱۰ خردادماه حضور کارکنان ادارات به روال عادی بازمی‌گردد و از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود.

وی گفت: طبق تاکید رئیس جمهور محترم، نظارت‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین وضعیت بازار و تامین کالاهای اساسی تشدید خواهد شد.

شهبازی با اشاره به سیر نزولی مراجعان به بیمارستان‌ها و تلفات ناشی از کرونا، افزود: عموما مرگ و میر ناشی از کرونا حاصل بیماری‌های زمینه‌ای افراد بوده بنابراین افراد آسیب‌پذیر باید بیشتر مراقبت کنند.

وی عنوان کرد: در البرز بیش از هزار تخت بیمارستانی برای بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته بودیم که اکنون بیش از ۹۰۰ تخت خالی است.

استاندار البرز گفت: با همراهی مردم در راستای رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی، انتظار می‌رود که طی هفته‌های اخیر وضعیت البرز سفید شود.

وی افزود: البرز در زمان پیک کرونا نیز در شرایط قرمز قرار نگرفت که این توفیق ناشی از همراهی مردم، ایثار کادر بهداشتی و درمانی، تحرک هماهنگ مدیران استان است.

کد خبر 514328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی