مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت: این شهرستان با داشتن بیش از ۲۲ هزار کلنی کندوی عسل، سالانه حدود ۴۳۰ تن عسل مرغوب تولید و روانه بازار مصرف می‌کند.

عسل

به‌ گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مسعود رزاقی اظهار کرد: رضوانشهر در زمینه نگهداری، پرورش و تولید زنبور و عسل، از مناطق شاخص استان و کشور است.

وی بیان کرد: ۴۰۰ نفر در سطح مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر به حرفه زنبورداری و تولید عسل مشغول هستند، علاوه بر تولید عسل، سالانه مقادیر زیادی گرده گل، ژله رویال و زهر زنبور عسل نیز برای شرکت‌های دارویی با قیمت بسیار خوبی در بازار مصرف  و سودآوری بیشتر از عسل نیز در این شهرستان تولید می‌شود.

رزاقی با اشاره به اقلیم منطقه و وجود تنوع گیاهی و گونه‌های جنگلی در سطح این شهرستان گفت: هم اکنون روی آوری زنبورداران منطقه به تولید گرده گل، ژله و زهر زنبور است و به‌دلیل تقاضای زیاد در بازار مصرف و وجود بسیاری از درختان مثمر و جنگلی در سطح رضوانشهر و پره سر، این امر هم از سوی تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان، مورد استقبال واقع شده است.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزارنفر جمعیت، ۱۲۰ روستا و دو بخش به‌نام‌های مرکزی و پره سر، در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است

کد خبر 514252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی