استاندار خراسان‌ جنوبی از افتتاح ۱۰۳ طرح اولویت‌دار ازجمله نخستین کارخانه طلا در استان در سال ۹۹ خبر داد.

معدن طلا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمدصادق معتمدیان در نشست خبری اظهار کرد: در حوزه صنایع‌دستی در قالب خوشه‌های صنایع دستی طرحی آماده شده تا از این ظرفیت برای اشتغال‌زایی سه هزار نفر استفاده شود.

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد:۶۰ نوع صنایع دستی در خراسان‌جنوبی وجود دارد، در گام نخست در این طرح برای ۴۰ محصول برنامه‌ریزی شده است.

بیمه رایگان راهکار تثبیت شغل در حوزه صنایع دستی

معتمدیان اضافه کرد:بیمه رایگان یکی از راهکارهای تثبیت اشتغال در حوزه صنایع دستی است،  از طرف دیگر در این طرح نسبت به برپایی نمایشگاه‌های متعدد منطقه‌ای، ملی و همچنین تکمیل بازارچه‌های صنایع دستی اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پیگیری شده در ماه‌های اخیر بحث صادرات برق به افغانستان است، در دیدار با وزیر نیرو به عنوان رئیس کمیسیون مشترک ایران و افغانستان بحث صادرات برق به کشور افغانستان نیز عنوان شد.

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: ۶۰ معدن نهبندان از حدأقل زیرساخت‌ها از جمله برق برخوردار نیستند. این مسئاله باعث شده بسیاری از مواد خام این معادن بدون هیچ گونه فراوری، به دیگر استان‌ها صادر شود.

معتمدیان با اشاره به افتتاح اولین کارخانه طلای خراسان جنوبی تا شهریور ۹۹ گفت: با امضای تفاهم نامه قرارگاه خاتم الانبیا با استانداری خراسان‌جنوبی، این قرارگاه متعهد شد در زمینه مطالعات، اکتشاف و فرآوری محصولات معدنی در راستای توسعه استان همکاری کند.

اختصاص ۱۰ هزار هکتار به ساخت دانشگاه فرهنگیان 

وی در زمینه مسائل آموزشی استان با اشاره به سفر قریب‌الوقوع وزیر آموزش و پرورش به استان بیان‌کرد: با مساعدت و موافقت بنیاد مستضعفان ۱۰ هزار هکتار به ساخت دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی اختصاص یافته است.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به دیدار خود با وزیر آموزش و پرورش ادامه ‌داد: کمبود ۴۰۰ کلاس درس، تأمین نیروی مورد نیاز کادر آموزشی و دریافت مجوزهای لازم برای به‌کارگیری نیروهای جدید از جمله موارد مطرح شده در دیدار با وزیر بود.

معتمدیان با تبیین موضوع توسعه ۴ شهرستان مرزی استان با کمک نهادهای حمایتی گفت: محرومیت‌زدایی از شهر درح و شهرستان سربیشه در تفاهم‌نامه‌ای مشترک به کمیته امداد امام واگذار شده است.

وی بیان کرد: توسعه زیرکوه نیز طبق تفاهم‌نامه مشترک با بسیج سازندگی پیگیری می‌شود، ادامه‌داد: همچنین محرومیت‌زدایی از شهرستان درمیان طی سال گذشته همزمان با سفر رئیس بنیاد مستضعفان به بنیاد علوی واگذار شد.

ساخت پنج پایگاه جدید هلال احمر در خراسان‌جنوبی

استاندار خراسان جنوبی گفت: در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر کشور تصمیم گرفته شده که پنج پایگاه جدید هلال احمر در استان ساخته شود.

معتمدیان از سفر نوبخت، معاون رئیس جمهور در هفته‌های آتی به خراسان جنوبی خبر داد و افزود: در سفر معاون رئیس جمهور موضوعاتی چون راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی و افتتاح واحدهای مسکونی پیگیری می‌شود.

وی به بهره‌برداری از ۱۰۳ پروژه مختلف در پایان سال ۹۹ در خراسان جنوبی اشاره کرد و ادامه داد: در مرحله نخست ۳۶ درصد اعتبارات این پروژه‌ها تخصیص یافته است و مابقی اعتبارات نیز تا یک ماه آینده تخصیص می‌یابد.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: در زمینه طرح هاب شتر پس از شهرستان نهبندان، فاز دوم این پروژه در زیرکوه آغاز خواهد شد، بهره‌برداری از طرح هاب شتر به خردادماه ۹۹ و با حضور مسئولان کشوری موکول می‌شود.

کد خبر 514238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار