معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه جرائم بورس و بازار مربوط به حوزه جرائم اقتصادی است، از تشکیل دادگاه ­های تخصصی رسیدگی به جرائم بازار سرمایه در این قوه خبر داد.

بورس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تفاهم­نامه همکاری بین دو سازمان به امضا رسید. در این سند همکاری که به منظور انجام اقدامات مشترک بین دو طرف در جهت پیشگیری از جرائم و تخلفات در بورس و بازار سرمایه منعقد شده است، به حوزه آموزش­ و ارتقای آگاهی ­های عمومی برای ورود شهروندان به بازار سرمایه نیز تاکید شده است.

محمدباقر الفت گفت: یکی از موضوعات اولویتی رئیس قوه قضاییه پیشگیری از جرائم اقتصای است که در همین راستا ادارات پیشگیری از جرائم اقتصادی و پیشگیری از جرائم فضای مجازی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم تشکیل می­شود.

وی ادامه داد: اهمیت پیشگیری از جرائم اقتصادی بر هیچکس پوشیده نیست چرا که این دسته از جرائم ضربه ­های جبران ناپذیر مادی و همچنین معنوی از جمله کاهش اعتماد در جامعه را در پی دارد.

معاون اجتماعی قوه قضاییه با بیان اینکه تاکنون نظارت سازمان بورس بر بازار سرمایه خوب بوده است، اظهار کرد: اکنون با شرایطی مواجه هستیم که تاکنون در کشور تجربه نشده است و فعالیت در این بازار ممکن است با ریسک­ های بالایی مواجه باشد.

وی گفت: با امضای این تفاهم­نامه و همکاری مشترک دو طرف می­توانیم از ریسک شهروندان و سرمایه ­گذاران تا حد چشمگیری بکاهیم .

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه به هموطنان هم توصیه کرد: سرمایه خود را به خطر نیندازند و برای سرمایه­ گذاری به توصیه ­های کارشناسان و شرایط واقعی توجه کنند.

الفت افزود: در این زمینه با همکاری سازمان بورس در جهت ارتقای آگاهی­های عمومی تلاش می­کنیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این نشست با بیان اینکه امروز حدود ۱۲ میلیون کد معاملاتی فعال داریم گفت : این حجم از فعالیت در دنیا بی­نظیر است و می­توانیم اثرات مثبت آن را در بازار مشاهده کنیم.

در ابتدای نشست نیز نیز مسعودی ­فر مدیرکل پیشگیری ­های امنیتی معاونت اجتماعی قوه قضاییه گفت: در شرایط کنونی و با توجه به وضعیت بازار سرمایه، همکاری مشترک دو طرف بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد.

زمان این سند همکاری که در ۳۰ اردیبهشت ۹۹ در محل معاونت اجتماعی قوه قضاییه به امضا رسید، ۳ سال است که با نظر طرفین این زمان قابل تمدید است.

کد خبر 513448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار