دوسالانه معماری ونیز ۲۰۲۰ به سال آتی و برگزاری دوسالانه هنر ونیز به سال ۲۰۲۲ موکول شد.

Venice Biennale of Architecture

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از نیویورک‌تایمز نوشت: برگزاری دوسالانه معماری "ونیز" امسال به سال ۲۰۲۱ و برگزاری دوسالانه هنر ونیز نیز به سال ۲۰۲۲ موکول شد. تقویم دنیای هنر با یکی از بزرگترین تغییرات امسال مواجه شد.  پنجاه و نهمین دوره از دوسالانه هنر ونیز به سال ۲۰۲۲ و هفدهمین دوره از معماری ونیز با عنوان «چطور در کنار یکدیگر زندگی خواهیم کرد»  که در ابتدا قرار بود این ماه برگزار شود نیز به سال ۲۰۲۱ موکول شد.

گردانندگان این رویداد هنری در ماه مارس اعلام کردند، به دلیل اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های مسافرتی تاریخ آغاز برگزاری دوسالانه معماری ونیز از بیست و سوم «می» به بیست و نهم آگوست تغییر می‌کند، اما فعالیت این رویداد هنری در همان موعد پیشین یعنی بیست و نهم نوامبر پایان می‌یابد. به این ترتیب درصورت برگزاری این رویداد هنری طبق تصمیم پیشین، فعالیت شش ماهه دوسالانه معماری ونیز به سه ماه کاهش می‌یافت.

دوسالانه هنر ونیز معمولا در ماه «می» آغاز می‌شود، اما تاریخ جدید این رویداد برای سال ۲۰۲۲ سبب شده تا دوسالانه هنر ونیز کمی زودتر از موعد همیشگی و از ۲۳ آوریل تا ۲۷ نوامبر برگزار شود.

دوسالانه ونیز که از سال ۱۸۹۵ تاسیس شد، تاکنون چهار بار لغو شده است.

کد خبر 513394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار