پنجم مارس ۲۰۲۰ نمایشگاه پانصدمین سالگرد درگذشت «رافائل» آغاز به کار کرد، اما پس از گذشت فقط سه روز و به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر ایتالیا، این نمایشگاه فعالیتش متوقف شد.

Raphael

به گزارش همشهری آنلاین،  ایسنا به نقل از رویترز نوشت: فعالیت نمایشگاه پانصدمین سالگرد درگذشت «رافائل» هنرمند دوره رنسانس که به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی موزه‌های ایتالیا متوقف شده بود، از دوم ژوئن از سر گرفته می‌شود. این نمایشگاه هنری که در ابتدا در گالری «Scuderie del Quirinale»  واقع در «رم» در تاریخ پنجم مارس آغاز به کار کرده بود، پس از گذشت فقط سه روز و به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر ایتالیا متوقف شد.

قرار بود فعالیت این نمایشگاه دوم ژوئن خاتمه یابد، اما روز دوشنبه گردانندگان این نمایشگاه در بیانیه‌ای اعلام کردند با مسوولان موزه‌های سراسر دنیا همچون موزه «پرادو» در مادرید، «گالری ملی لندن» و «گالری ملی واشنگتن» به تواقفی دست یافته‌اند که افزایش مدت نگهداری آثار امانت داده شده به این گالری را امکان پذیر می‌کند.

علاقه‌مندان آثار این هنرمند از ماه‌ها پیش از سراسر جهان حدود ۷۰ هزار بلیت برای بازدید از این نمایشگاه خریداری کرده‌ بودند.

 بیش از ۲۰۰ تابلو نقاشی، طراحی‌ و پرده‌ نقاشی‌شده‌ای که در این نمایشگاه جمع‌آوری شده‌اند، در مقابله با دزدی و سایر خسارات حدود ۴ میلیارد دلار بیمه شده‌اند.

«رافائل سانتسیو» که بیشتر با نام کوچک خود شناخته می‌شود، ‌ در «رم» جایی که آخرین سال‌های عمرش را گذراند، درگذشت. در آن زمان «رافائل» بیشتر زمانش را صرف خلق آثار هنری به سفارش پاپ‌ آن دوره می‌کرد که در نتیجه چندین تالار نقاشی شده در واتیکان در کارنامه وی ثبت شد.

بخشی از شهرت «رافائل» به خلق پرتره‌های چشم نواز و ظریف باز می‌گردد و همین امر سبب شد نام او در رده هنرمندان بزرگی همچون «لئوناردو داونیچی» و «میکل آنژ» قرار بگیرد.

برخلاف دیگر رقبایش که در کهنسالی درگذشتند، «رافائل» در پنجم آوریل سال ۱۵۳۰ و در سن 37 سالگی درگذشت.

کد خبر 513359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار