تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه تلویزیونی «نون خ» در آیین تجلیل از عوامل این سریال از آغاز فرآیند تولید فصل سوم آن خبر دادند.

سعيد آقاخاني و ميرطاهر مظلومي در سريال نون خ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، مراسم تجلیل از عوامل سریال «نون. خ» با حضور سازندگان و هنرمندان این سریال و نیز جمعی از نمایندگان مجلس، عصر امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت در تهران برگزار شد. مهدی فرجی، تهیه کننده درباره حضور در این مراسم بیان کرد: به دلیل کرونا و پروتکل‌های بهداشتی با تعداد محدودی در خدمت حاضران بودیم و دلیل حضورمان در نشست هم این بود که فهمیدم برگزارکنندگان دوستان فرهیخته‌ای از قومیت کرد بودند. ما تلاش کردیم فرهنگ کرد را نمایش دهیم این فرهنگ آنقدر جاذبه، زیبایی دارد که مثل یک ذخیره بزرگ فرهنگی و یک گنجینه است.  

وی با اشاره به قومیت‌های مختلفی که سریال را دیدند گفت: برای ما جالب بود که بیشترین مردمی که سریال را دیدند از استان سیستان و بلوچستان با حدود ۹۰ درصد مخاطب در مرکز استان بود. بعد از آن استان کردستان با ۸۷ درصد بود و بعد از آن‌ها بندرعباس، آذربایجان و کرمانشاه از دیگر استان‌های پربیننده بودند.  

تهیه‌کننده این سریال درباره علاقه مردم به سریال اضافه کرد: وقتی از مردم سوال شد چرا از سریال رضایت داشتند، جدای از قصه و نقش آفرینی از موسیقی، طبیعت زیبا و یکپارچگی و اتحاد در فرهنگ کرد نام بردند. آقاخانی چند بار به من پیشنهاد داد که سمت مناطق جنوبی و بندرعباس برویم. خدا را شکر «پایتخت» و «نون. خ» این راه را باز کرد و سایر اقوامی را هم خواهیم دید.  

وی با اشاره به سختی‌های تولید سریال نیز یادآور شد: سکانسی که دوستان به رودخانه رفتند تا چادر را بیاورند سرما ۱۸ درجه زیر صفر بود. هنروران و بازیگران به خوبی نقش ایفا کردند. فرجی در ادامه گفت: فصل سوم نون. خ در حال نگارش است در فصل یک با تخمه در فصل دوم با انار آشنا شدیم و در فصل سوم راه سختی در پیش گرفته شده است که توجه به معدن و گیاهان دارویی از جمله این‌هاست.  

در ادامه سعید آقاخانی گفت: امیدوارم سری سوم انتظارت بیشتری برآورده شود و بهتر کار کنیم و پشیمانتان نکنیم. امیر وفایی نویسنده این مجموعه تلویزیونی نیز  بیان کرد: ما نهایت سعی خود را کردیم که سریالی باشد که زیبایی کردستان را نمایش دهد و هم طبیعت و جذابیت‌های داستانی باشد. اینکه می‌خواستیم کمدی کار کنیم و شوخی کنیم با خط لب مرزی و باریکی رو به رو بودیم. ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین در سریال نیز عنوان کرد: بودن در سریال «نون. خ» برای من یک اتفاق و شانس بود خدا را شکر مردم دوست داشتند و امیدواریم فصل سوم هم ادامه پیدا کند.  

فرجی در ادامه مراسم اظهار کرد: اگر ما در رسانه ملی کمتر کارهای مربوط به اقوام در بخش نمایشی می‌بینیم بیشتر به این دلیل است که در بخش نمایشی معضلات زیاد است عده‌ای می‌خواهند عده دیگری را تحریک کنند. اگر نکته کوچکی درباره زبان، فرهنگ، لباس و ... رعایت نشود همه اینها می‌تواند به شدت شرایط را برای رسانه سخت کند. این جلسات به رسانه انگیزه می‌دهد که کارها را دنبال کنند.

کد خبر 513272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار